27. 7. 2020

Memoriál Václava Ježka je zrušen

Tradiční mezinárodní turnaj reprezentačních týmů do 18 let Memoriál Václava Ježka se letos neuskuteční. Důvodem je složitá epidemiologická situace ohledně nemoci Covid-19. Turnaj měl proběhnout na začátku září.

Kromě českého národního týmu do 18 let se měly turnaje zúčastnit i stejně staré týmy Slovenska, USA, Německa, Finska a Rakouska. Již 27. ročník Memoriálu Václava Ježka měl letos od 31. srpna do 7. září hostit Jihočeský kraj.

„Nejprve nám účast na turnaji odřekli Američané, kteří sem cestovat nemohou, k nim se přidali i Finové. Rakušané a Němci se cesty na turnaj velice obávají. Abychom předešli případným komplikacím, rozhodli jsme se po dohodě s dalšími týmy turnaj raději zrušit,“ líčí Karel Poborský, ředitel Úseku elitní mládeže FAČR.

Tým trenéra Davida Holoubka bude mít ve stejném termínu náhradní program. Od 31. srpna do 6. září čeká reprezentanty do 18 let soustředění.

„V rámci tohoto soustředění by měl národní tým sehrát alespoň jedno modelové utkání,“ dodává Poborský, pod něhož spadají mládežnické reprezentace U15 až U20.