4. 2. 2020

Mezi trenéry mládežnických reprezentací přichází David Holoubek

Enkláva trenérů mládežnických národních týmů už je znovu kompletní. Po Luboši Kozlovi, který od prosince vede ostravský Baník, přichází z pražské Sparty David Holoubek.

Devětatřicetiletý David Holoubek bude mít od léta letošního roku na starosti reprezentaci U18. Do té doby bude sledovat hráče narozené v roce 2003 a později, které povede po Radku Bejblovi, sestavovat realizační tým a mimo jiné má pozorovat i U19 na únorovém turnaji ve španělské Murcii a v březnové elitní fázi kvalifikace mistrovství Evropy.

„Vzhledem k tomu, že jsem 12 let působil ve Spartě, kde jsou hráči a trenéři vychováváni k tomu, aby byli co nejlepší a co nejúspěšnější, mám v sobě tuhle DNA a byla ve mně i v období, kdy jsem vedl áčko v lize. Chci jako trenér vyhrávat všechno,“ řekl David Holoubek.

Náplní práce ale přece jen zažije něco dosud nepoznaného. Nebude mít hráče k dispozici denně, jako tomu bylo při jeho dosavadních angažmá ať už ve Spartě (2004-2017), ve Slovanu Liberec (2017-2018) či slovenském Ružomberku (2018-2019).

„Bude to nová zkušenost, protože reprezentační trenéři nemají možnost denně ovlivňovat hráče v tréninkovém procesu. Během srazů musí být jejich práce maximálně efektivní. V tomhle to bude zcela nové. Chci být dobrý trenér, mít dobré výsledky a vybírat správné kluky,“ pokračoval David Holoubek.

„Jsme rádi, že tým trenérů mládežnických reprezentací doplňuje právě David Holoubek, který má bohaté zkušenosti s prací od přípravkových až po seniorské kategorie. Zároveň je na místě poděkovat Luboši Kozlovi. Přejeme mu hodně štěstí v ostravském Baníku,“ dodal ředitel Oddělení rozvoje fotbalu Fotbalové asociace České republiky Jiří Kotrba.

Trenéři mládežnických reprezentací (od léta 2020)