23. 2. 2021

Mistrovství Evropy hráčů do 19 let nebude ani letos

Mistrovství Evropy fotbalistů do 19 let se neuskuteční ani letos. UEFA ho kvůli pandemii koronaviru zrušila stejně jako před rokem, kdy se měl závěrečný turnaj odehrát v Severním Irsku. Letos v létě mělo být pořadatelem Rumunsko.

Svěřenci trenéra české devatenáctky Jana Suchopárka se měli v kvalifikaci za měsíc ve Zlíně utkat s Dánskem, Severní Makedonií a Albánií.

Vítěz skupiny by postoupil do play off o sedm volných míst na šampionátu.

„Už na podzim se zrušila základní fáze kvalifikace a upravil se model postupu na šampionát. S postupujícím časem jsme očekávali, že bude zrušeno i celé mistrovství, což se nakonec stalo. Je to škoda, protože se jednalo o silný ročník, který to dokázal i postupem na evropský šampionát hráčů do 17 let. V minulosti se několikrát potvrdilo, že když byli kluci úspěšní v sedmnáctkách, podařilo se jim to zopakovat i v devatenáctce. O to více nás to mrzí," uvedl ke zrušení šampionátu trenér Jan Suchopárek. 

"Mám ale radost z toho, že se poměrně dost kluků z této generace začíná prosazovat v dospělém fotbale, ať už je to v první nebo druhé lize. Věřím, že se tito mladí kluci stanou platnými hráči svých klubů a někteří se v budoucnu prosadí i v reprezentačním A-týmu. Ještě se s hráči neloučím, pokusíme se na jaře nebo v létě udělat soustředění, aby se kluci zase objevili spolu v reprezentaci a my trenéři je připravili pro přechod do starší kategorie U20 nebo U21," dodal Suchopárek.