9. 10. 2019

Motivace Schwarzeneggerem a jdeme na to. U19 vstupuje do kvalifikace mistrovství Evropy proti San Marinu

Kvalifikační kolotoče reprezentačních týmů se roztočily na plné obrátky. A tým se utká o EURO 2020 s Anglií, celek do 21 let změří síly s Řeckem a se Skotskem. Ve středu do kvalifikace na evropský šampionát naskočí i výběr do 19 let. V Opavě začíná s velkou neznámou ze San Marina.

„San Marino v podstatě nehrálo žádné přípravné zápasy, nastupuje jen do kvalifikací. Nemá hráče s vysokou individuální kvalitou, ale náturou jsou jako Italové – v defenzivě velmi poctiví a důslední. Švédsku, Skotsku a Walesu to v loňské kvalifikaci hodně znepříjemnili,“ upozorňuje trenér „devatenáctky“ Luboš Kozel před úvodním kláním základní fáze kvalifikace na mistrovství Evropy.

I z toho důvodu, že hru San Marina kvůli absenci odehraných zápasů nelze detailně rozebírat, úterní předzápasový technicko-taktický mítink vypadal trochu jinak, než by se možná dalo čekat. Z reproduktorů zněl hlas Arnolda Schwarzeneggera a projektor na plátno promítal jeho motivační projev.

 „Nezáleží na tom, co v životě děláte. Ale ať už děláte cokoliv, musíte mít cíl,“ praví na videu jeden z nejúspěšnějších kulturistů historie a bývalý kalifornský guvernér.

„Náš cíl, naše motivace je jednoznačná – uspět, postoupit. Dostat se na mistrovství Evropy by mělo být snem každého hráče, každého trenéra, protože to jsou turnaje, kvůli nimž sport děláme. Úspěšní jsou žádaní, na neúspěšné se zapomíná,“ říká Luboš Kozel.

 „Motivační sezení“ si pochvalovali i samotní hráči, kteří se zapojovali do diskuze s koučem, když se jich zeptal na otázku, co všechno si představují pod pojmem výkon a co jej může ovlivňovat.

„Arnolda Schwarzeneggera mám rád a sleduju i novozélandské ragbisty All Blacks. Bylo to hezké a doufám, že nám to pomůže. Máme to ve vlastních nohách,“ myslí si mladoboleslavský David Pech a Antonín Svoboda, útočník rakouského Salcburku, přitakává: „Moc se mi to líbilo. Motivační videa si pouštím před zápasy, některá znám nazpaměť. Myslím, že to pomůže celému týmu.“

Svobodovi uteklo květnové EURO U17

David Pech a Antonín Svoboda mají ještě další spojitosti. V kádru jsou jedinými hráči narozenými v roce 2002, mladší je jen Adam Karabec (ročník 2003), a oba byli součástí minulého reprezentačního výběru do 17 let, který v květnu dokráčel na mistrovství Evropy do čtvrtfinále.

Na závěrečný turnaj do Irska ale ze zmíněné dvojice nakonec odjel jen David Pech. Antonín Svoboda se totiž těsně před nominací zranil. „Pro mě to bylo hodně smutné. Týden před odletem do Irska mě na turnaji prošlápli a bohužel jsem vypadl. Je pro mě velkou motivací, abych uspěl teď,“ burcuje Antonín Svoboda.

První krok za vysněným cílem může reprezentace do 19 let už ve středu. Na opavském stadionu místního SFC vyzve od 18:00 San Marino. Přímý přenos utkání odvysílá česká fotbalová reprezentace na svém youtube kanálu a facebookové stránce.

Kompletní nominaci naleznete zde a v příloze je k dispozici digitální verze oficiálního bulletinu.

Složka dokumentů:

Základní fáze kvalifikace ME U19 2020 - oficiální bulletin