16. 9. 2022

Na Ježek Cupu celá řada hráčů z evropských velkoklubů

Všech šest zemí, které se od středy 21. září do neděle 25. září představí na turnaji Ježek Cup ve Zlínském kraji, oznámilo své hráčské nominace. Na uznávaném mezinárodním turnaji budou mít své zastoupení i přední evropské velkokluby.

Český trenér David Holoubek měl v průběhu srpna možnost poznat své nové hráče během soustředění v jabloneckých Břížkách. V nominaci má nejpočetnější zastoupení pražská Sparta, která na turnaj vyšle čtyři své fotbalisty. Po třech zástupcích budou mít například Slavie, Plzeň, Olomouc nebo Pardubice. Z hráčů působících v zahraničí se v nominaci objevili Daniel Karsten (Hertha Berlín) a Matouš Krulich (FC Turín). Kompletní nominace týmu ZDE.

Ve slovenském výběru trenéra Branislava Fodreka figuruje nejpočetnější enkláva fotbalistů AS Trenčín (5). V nominaci je ale také hned několik krajánků ze zahraničních lig – brankář Jakub Vinarčík z Juventusu, obránci Hugo Pávek působící v italském klubu S.P.A.L. a Adam Zajac ze Zaglebie Lubin nebo záložník Matúš Holíček hrající za Crewe Alexandra. Kompletní nominace týmu ZDE.

Německý národní tým trenéra Christiana Wörnse bude spoléhat na silné jádro hráčů z Herthy Berlín, kterých je v nominaci celkem šest. V týmu je celá řada hráčů, která hrála letos v květnu na mistrovství Evropy hráčů do sedmnácti let. Na turnaji hraném v Izraeli vypadli mladí Němci ve čtvrtfinále po penaltovém rozstřelu s pozdějším vítězem Francií. Tři góly na turnaji zaznamenal útočník Nelson Weiper, zajímavou tváří je pak také Arijon Ibrahimovic, který již na začátku letošního roku pravidelně trénoval s A-týmem Bayernu Mnichov. Kompletní nominace týmu ZDE.

Čtvrtý evropský zástupce na turnaji Finsko bude v zápasech ve Zlínském kraji spoléhat na tým složený především z hráčů působících přímo ve Finsku. Hned několik fotbalistů si v letošní sezoně vyzkoušelo první finskou ligu, do zápasů nejvyšší soutěže se zapojili například Dario Naamo (Honka) nebo Gabriel Sillanpää (VPS). Svůj debut v nejvyšší soutěži si shodou okolností minulý víkend v dresu Lahti odbyl útočník Onni Hänninen, největší zkušenosti s finskou ligou má pak další útočník Roni Hudd, který letos nastoupil již do jedenácti zápasů za VPS a na kontě má i jednu ligovou branku. V zahraničí pak působí trojice hráčů Lucas von Hellens (CS Maritimo), Daniel Armstrong (Atalanta BC) a Dren Terrnava (Parma). Kompletní nominace týmu ZDE.

První z dvojice zámořských týmů na turnaji bude Mexiko. Trenér Yasser Corona na turnaji využije fotbalisty působící právě v Jižní nebo Severní Americe. Velká část hráčů působí přímo v Mexiku, avšak v nominaci jsou například i Xavier Biscayzacú hrající za uruguayský Defensor Sporting a dále pak několik hráčů působících v USA – Alex Alcala a Brandon Téllez z LA Galaxy, Anthony Ramirez z Dallas FC nebo Antonio Herrera ze Seattle Sounders. Kompletní nominace týmu ZDE.

Národní tým USA na turnaj nakonec vyslal fotbalisty ročníku narození 2006 (tedy o rok mladší než ostatní týmy). I tak je v nominaci hned několik fotbalistů působících mimo území USA. Hned dva nominovaní hráči hájí dres španělské Barcelony – brankář Diego Kochen a obránce Adrian Gill. Třetím v Evropě působícím hráčem je Pedro Soma hrající v dalším španělském klubu UE Cornella. Kompletní nominace týmu ZDE.