21. 9. 2022

Nácvik standardek i rozbor portugalské hry

Čeští reprezentanti se v Praze i nadále připravují na nejbližší sobotní zápas s Portugalskem. Středeční program zahrnoval jak nácvik standardních situací, tak video rozbor hry portugalského mužstva. 

Český tým se od pondělního srazu v Praze připravuje na poslední dva ze šesti zápasů skupiny Ligy národů. V sobotu nejprve reprezentanti přivítají v Edenu Portugalsko a o tři dny později nastoupí ve Švýcarsku.

Šilhavého svěřenci mají na třetím místě tabulky jednobodový náskok na Švýcary. Nejhorší tým ve skupině sestoupí do divize B.

"Máme tři dny do zápasu, takže je dané, že se připravujeme na to první utkání jak po taktické, tak po fyzické stránce. Proběhlo video, je to taková klasická příprava, co chceme my a co čekáme od soupeře," řekl na tiskové konferenci ofenzivní univerzál Václav Černý.

"Už s nimi máme zkušenost z léta. Probírali jsme detaily z posledního zápasu, na co bychom chtěli navázat a co zlepšit. Je toho poměrně hodně. Třeba klid na balonu, více si vážit míče, když ho máme, brejkové situace dohrát do šancí," doplnil Černý.

V červnovém vzájemném duelu v Lisabonu se neprosadila největší portugalská hvězda - nejlepší střelec reprezentační historie Cristiano Ronaldo. "Musíme se připravit nejen na něj, ale na všechny Portugalce. Všichni samozřejmě moc dobře víme, že pořád má abnormální kvality. Doufám, že nám zase vyjde ho uhlídat," uvedl Černý.