12. 11. 2021

Nadšený Sýkora prožil krásný návrat do reprezentace

Jan Sýkora byl nadšený z toho, jak mu vyšel návrat do reprezentace. Sedmadvacetiletý záložník Plzně nastoupil za národní tým po více než třech letech a coby střídající hráč dvěma góly zpečetil vysokou výhru 7:0 v přípravě nad Kuvajtem. 

Připustil, že návrat do reprezentace měl jako jeden z hlavních cílů kariéry. "Bylo to super. Věřil jsem, že bych si aspoň na chvilku mohl zahrát. Že to dopadlo takovým výsledkem a ještě jsem dal dva góly, o to jsem raději. Těší mě, že jsem pomohl týmu, že jsme to zvládli a připravili se na úterní zápas s Estonskem," řekl v on-line rozhovoru s novináři po zápase v Olomouci Sýkora.

Za reprezentaci nastoupil poprvé od září 2018, kdy Češi utrpěli debakl 1:5 v Rusku, po němž skončil trenér Karel Jarolím. Pod jeho nástupcem Jaroslavem Šilhavý dostal Sýkora pozvánku vůbec poprvé.

"Je to super, parta je tady skvělá a platí to i pro všechny lidi okolo. Od doby, co jsem odehrál poslední můj zápas za reprezentaci, jsem měl návrat v cílech na prvním místě. Chtěl jsem si ještě zahrát zápasy za reprezentaci, pro mě je to nejvíc, co může být. Jsem šťastný, že jsem se v létě vrátil zpátky do Česka (do Plzně), že mě trenéři povolali a mohl jsem dát dva góly," prohlásil Sýkora.

Coby střídající naskočil zhruba na posledních 20 minut. Nechtěl předjímat, zda trenérům zamotal hlavu před úterním zápasem světové kvalifikace s Estonskem.

"To je spíš otázka na trenéra. Zápas byl rozhodnutý. Když jsem na hřiště šel, chtěl jsem podat co nejlepší výkon. Branky pomůžou mé sebedůvěře tady," konstatoval Sýkora.

Věří, že se od posledního reprezentačního zápasu za tři roky posunul. "Vyspěl jsem, i co se týče chování, a to i na hřišti. Pomohl mi rok v Polsku, který nebyl úplně lehký. Ale člověk si mohl srovnat fotbalový život, říct si, co od něj ještě očekává a čeho chce dosáhnout. To mi hrozně pomohlo. Jen doufám, že na téhle cestě vydržím co nejdéle," doplnil Sýkora.

ČR A - Kuvajt (11. 11. 2021)