19. 5. 2023

Nevídaný obrat v zápase reprezentace do šestnácti let

Národní tým do šestnácti let vyhrál druhý zápas během svého květnového reprezentačního srazu. Na Slovensku v duelu s o rok staršími hráči Trenčína prohrával ještě v 70. minutě 0:4, přesto nakonec 5:4 vyhrál!

Fotbalisté reprezentace do šestnácti let odehráli nevídané utkání. Po prvním poločase na svého soupeře ztráceli dvě branky a nevyšel jim ani úvod druhé půle. 

„Nepřesnosti, výběr špatného řešení a malé sebevědomí znamenalo, že jsme po prvním poločase prohrávali 0:2. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe, ale domácí nám po rychlém protiútoku a standardní situaci odskočili v 65. minutě už na 0:4," řekl k průběhu zápasu trenér týmu Jiří Žilák.

Téměř ztracený zápas měl ale nakonec naprosto nečekanou zápletku.

„Střídající hráči vnesli na hřiště lepší energii, naše hra se zlepšovala, přicházely šance a v posledních dvaceti minutách jsme si vytvořili drtivý tlak. Po brankách Kolaříka, Zástřeška, Mezníka a dvakrát Kvačka jsme dokázali výsledek zápasu otočit. Nastartoval nás především krásný gól Koláříka po finálce Naskose. Mužstvo ukázalo obrovský charakter. Výkon týmu, stejně jako v zápase s Žilinou, výrazně zvedli střídající hráči," řekl k utkání trenér Žilák.

Přípravné utkání reprezentace do šestnácti let

Trenčín U17 - Česko U16 4:5 (2:0)
Branky: 86. a 90. Kvaček, 70. Kolářík, 75. Zástřešek, 81. Mezník.

Česko U16: Čtvrtlík - Vodolán (66. Zástřešek), Siegl (46. Míček), Krpálek, Dostál (46. Hrbáček) - Havrlík (60. Lores), Ponikelský (46. Naskos), Panoš (76. Mezník) - Švancara (66. Kolářík), Nechvátal (66. Kvaček), Doležel (46. Belžík).