12. 3. 2019

Nominace A týmu na březnové zápasy s Anglií a Brazílií

Trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý oznámil nominaci na březnové zápasy s Anglií a Brazílií. Český tým se nejprve utká ve Wembley s Anglií v úvodním zápase kvalifikace o postup na EURO 2020, poté v Praze hostí v přípravném utkání Brazílii. Chybět by u toho neměl ani nováček v týmu Alex Král ze Slavie.

V nominaci na první dva zápasy nového kalendářního roku nechybí již tradiční brankářská trojice Vaclík, Pavlenka a Koubek.

Mezi nominovanými je i útočník Patrik Schick, jenž se vrátil po zranění zpět do plného tréninku i zápasového rytmu. Den před oznámením nominaci byl v základní sestavě AS Řím v ligovém utkání proti Empoli a gólem na 2:1 zajistil svému týmu vítězství v prvním utkání pod vedením nového trenéra Ranieriho.

Na www.vstupenkyfotbal.cz se uvolnilo do prodeje několik propadlých rezervací vstupenek na utkání s Brazílií.

"Bojuje s tím, aby hrál, zároveň bojuje i se zraněními. V pondělí se prosadil střelecky, ale podle zpráv má zase nějaký zdravotní problém. Doufám a věřím, že to nebude nic vážného, aby nemohl přicestovat, protože v tuto chvíli je to útočník číslo jedna," uvedl trenér Jaroslav Šilhavý.

 

V nominaci nechybí například ani Pavel Kadeřábek, jenž o víkendu odehrál stý zápas v německé bundeslize, Marek Suchý z Basileje nebo záložníci David Pavelka z Kasimpasy, ale také trojice záložníků ze Slavie – Zmrhal, Masopust a Král.

Zlaté míče a výstava k Brazílii exkluzivně v muzeu Slavie

Právě posledně jmenovaný Alex Král je nováčkem v týmu. Dvacetiletý fotbalista se v zimě vrátil z Teplic zpět do Slavie a postupně se prosadil do základní sestavy vršovického celku. Minulý týden se podílel gólem na remíze 2:2 v Evropské lize na hřišti Sevilly.

"Fakt, že se dostal do základní sestavy Slavie, mu hodně pomohl v tom, aby se dostal do nominace. Je to komplexní hráč, výborně mentálně nastavený a ví, co chce. Záleží jen na něm, ale věřím, že se prosadí jak ve Slavii, tak i v národním týmu," uvedl trenér Jaroslav Šilhavý k nominaci Alexe Krále. 

"Budeme se připravovat v Praze, ve čtvrtek odletíme do Londýna a po zápase s Anglií strávíme ještě jednu noc v Londýně, aby se hlavně hráči dostatečně vyspali, poté se budeme znovu připravovat na zápas s Brazílií," řekl Libor Sionko, nový manažer A týmu. 

Nominaci, která bude doplněna o další tři hráče, najdete ZDE.

"Tři volná místa jsou pro tři ofenzivní hráče. Hrotové nebo hráče zkraje. Všichni, co jsou mezi náhradníky, jsou potenciální," pokračoval trenér Šilhavý.