7. 11. 2018

Nominace ČR A: Darida zpátky v národním týmu

Trenér reprezentačního týmu Jaroslav Šilhavý zveřejnil ve středu dopoledne nominaci na závěrečné dva zápasy v tomto kalendářním roce. Na přípravný zápas s Polskem a utkání Ligy národů proti Slovensku se vrací do reprezentace po zranění Vladimír Darida.

Z české nejvyšší soutěže jsou v nominaci Jan Kopic z Plzně, Tomáš Souček a Jaromír Zmrhal ze Slavie a Michal Trávník z Jablonec. Zbytek týmu tvoří hráči působící v zahraničních klubech.

Brankářskou trojici tvoří opět Tomáš Koubek, Jiří Pavlenka a Tomáš Vaclík. Mezi obránci se v nominaci objevuje Tomáš Kalas působící v Bristolu City.

Do kádru se vrací záložník Vladimír Darida po zranění. "Určitě mu chybí zápasové zatížení, ale jsem moc rád, že je zpátky v našem týmu. Uvidíme, jak jej využijeme v těchto dvou zápasech, ale celkově jsem rád, že je zpět, protože do týmu patří," uvedl trenér Jaroslav Šilhavý. 

  • Příprava: Polsko - ČR, 15. listopadu 18:00, Gdaňsk
  • Liga národů: ČR - Slovensko, 19. listopadu 20.45, Praha - Eden (Vstupenky v prodeji)

Naopak v nominaci chybí útočník Michael Krmenčík, jenž si poranil koleno a bude mimo hru pravděpodobně až do konce sezóny. "Za Krmenčíka typologicky připadá v úvahu třeba Zdeněk Ondrášek, kterého jsme byli osobně sledovat. Je mezi kandidáty," uvedl trenér Šilhavý na tiskové konferenci. 

Kvůli zdravotním problémům chybí v nominaci i záložník Antonín Barák, který poslední utkání nehrál. "Zázraky se dějí, ale není jisté, zda jej budeme moct využít." 

"Nejistí jsou také Coufal, Kúdela, Hušbauer... Na druhou stranu už máme Daridu, Kopice nebo Kalase, ti nám svojí kvalitou pomůžou." Čtyři hráče ještě trenér Jaroslav Šilhavý donominuje. 

"Polsko považuji za velmi silný tým, který má nového trenéra po mistrovství světa. Ve čtyřech posledních zápasech nevyhráli a čekají na vítězství. Pro nás to bude velmi kvalitní prověrka před zápasem se Slovenskem," řekl Jaroslav Šilhavý před zápasem s Polskem na adresu soupeře. 

"Věříme, že všichni hráči dokážou zopakovat výkony ze zápasů proti Slovensku a Ukrajině."

V Polsku reprezentanti nastoupí 15. listopadu a Slovensko přivítají v Edenu 19. listopadu na závěr Ligy národů. Bývalého federálního partnera nově povede český trenér Pavel Hapal, který nahradil Jána Kozáka.

"Snad se nepotvrdí pořekadlo, že nové koště dobře mete. Pavla Hapala dobře znám, volal jsem mu a gratuloval mu. Popřál jsem mu hodně štěstí mimo zápasu s námi," uvedl Šilhavý s úsměvem.

Nominaci trenéra Jaroslava Šilhavého najdete ZDE.