13. 10. 2020

Nominace na Ligu národů ve Skotsku

Reprezentační tým vyráží v úterý na poslední říjnový zápas do Skotska, kde sehraje ve středu večer čtvrtý zápas Ligy národů proti domácímu výběru.

Reprezentace ihned po nedělním vítězství 2:1 nad Izraelem v Haifě se přesunula oproti plánu zpět do Prahy. Původně měla odletět rovnou do Skotska k dalšímu zápasu, který se bude hrát ve středu v Glasgow. Místo toho se v Praze podrobila dalšímu testování na koronavirus.

 

Přetestování odhalilo dva pozitivní testy. Jeden se objevil u jednoho z hráčů, druhý měl hlavní trenér Jaroslav Šilhavý. Tým se do Skotska přesune v úterý, v zápase jej povede asistent trenéra Jiří Chytrý.

Trenér Šilhavý je v karanténě, do Skotska zamíří "hlavní" tým

Do nominace byli doplněni záložníci Tomáš Malinský a Michal Sáček i útočníci Tomáš Poznar a Michael Rabušic. Do Skotska tak vyráží 20 hráčů do pole a tři brankáři. 

"Vycházeli jsme z těch postů, které nám chyběly. V tom posledním utkání v Izraeli to pro nás byly komplikace směrem ke střídání, vstupování, když jsme chtěli něco udělat s vývojem zápasu. Takže jsme doplnili posty, které nám chyběly a které mohou být potřeba v dalším utkání ve Skotsku," řekl Jiří Chytrý.

Zápas je na programu ve středu 14. října od 20:45 středoevropského času v Glasgow na stadionu Hampden Park.