3. 11. 2020

Nominace na listopad: vrací se Pavelka či Pekhart

Trenér českého národního týmu Jaroslav Šilhavý oznámil v den svých 59. narozenin nominaci na listopadová utkání. Český výběr se utká v přípravě s Německem, v Lize národů vyzve Izrael a Slovensko.

V nominaci na tři listopadová utkání jsou čtyři brankáři – Kolář, Nguyen, Pavlenka a Vaclík. Mezi obránci Ondřej Čelůstka, který nedohrál říjnový zápas v Izraeli.

Mezi záložníky se vrací Jakub Jankto, který kvůli zranění vynechal říjnový sraz. Součástí mužstvo je také David Pavelka, který se v poslední den mezinárodního přestupového okna vrátil z turecké Kasimpasy do pražské Sparty. "Patří sem, měl zdravotní problémy. Teď jsem rád, že ho máme na očích ve Spartě. Je to velice kvalitní hráč," prohlásil Šilhavý

Trojici Krmenčík, Ondrášek a Vydra doplní pro listopadový sraz Tomáš Pekhart. Jednatřicetiletý útočník působící momentálně v Legii Varšava nastoupil za národní tým naposledy v roce 2013.

Tehdy nastoupil v říjnu v rámci kvalifikace MS 2014 na posledních šestnáct minut zápasu a v devadesáté minutě dal gól na konečných 4:1. Celkově nastoupil za národní tým v 19 utkání a dal dvě branky. Svůj první reprezentační gól dal taktéž proti Maltě, o rok dříve při výhře 3:1.

"Řekl si o nominaci svými výkony, hlavně svou velkou produktivitou a zkušenostmi, které má. Určitě ho chceme vyzkoušet a vidět, jak vypadá," řekl Šilhavý na tiskové konferenci.

Momentálně je ve skvělé formě. V aktuálním ročníku polské nejvyšší soutěže odehrál osm zápasů a dal osm branek a je nejlepším střelcem soutěže. Naposledy se trefil v pondělí 2. listopadu proti Wartě Poznaň při výhře 3:1.

Tým se sejde v Praze v pondělí 9. listopadu. O den později následuje přesun do Německa, kde Darida a spol. odehrají ve středu 11. listopadu přípravné utkání s domácím týmem.

Následná dvě utkání Ligy národů odehrají svěřenci trenéra Šilhavého v Plzni. S Izraelem se hraje v neděli 15. listopadu, se Slovenskem ve středu 18. listopadu. Všechny tři zápasy mají výkop ve 20:45.