7. 9. 2017

Nominace na přípravné zápasy s Francií

Reprezentace do 16 let sehraje v polovině září přípravné zápasy s Francií. Trenér Václav Kotál oznámil nominaci.

První utkání se bude hrát v úterý 19. září od 16 hodin na hřišti SK Lhota u Kladna, druhý zápas přivítá stadion Admiry Praha ve čtvrtek 21. září, výkop je v 16 hodin.

NOMINACI NAJDETE ZDE

Trenér reprezentační šestnáctky Václav Kotal v krátkém rozhovoru k nominaci říká: Chceme být Francii rovnocenným soupeřem!

Jak se těšíte na věhlasné soupeře?
"Vloni jsme se s výběrem do 17 let představili na turnaji ve Francii a vím, že nás čeká hodně silný soupeř. Počítám s tím, že i tahle kategorie bude silná a vyspělá i proto, že mají hráče tmavé pleti. Musím ale říct, že i naši kluci se fyzicky zlepšují a mám z nich, i co se týče dovedností, dobrý pocit. Věřím proto, že by naše mužstvo mělo být Francii rovnocenným soupeřem."

Co má příprava splnit?
"Protože nejsme v kvalifikačním roce, tak je to především hledání hráčů a vhodného složení týmu. Máme na podzim tři soustředění a v jejich rámci zápasy proti Francii, Slovensku a Německu. Logicky teď budeme brát více hráčů z Čech a pak zase z Moravy. Jsem rád, že jsme se dohodli se Slavií, která nám teď uvolní víc kluků, i proto, že ji pak čeká mezinárodní turnaj. Ve druhé fázi, kdy míříme k souboji se Slovenskem, zase pozveme víc hráčů z Moravy a do třetí části proti Německu už bychom chtěli mít vybraný širší kádr. Příští rok už je kvalifikační, takže to už budeme chtít pracovat s konkrétním výběrem."

Na co se proti těmto silným soupeřům budete chtít s týmem zaměřit?
"Určitě bych chtěl, aby kluci zlepšili takovou tu vědomou spolupráci. Drobnou komplikací v tomto směru je fakt, že nemáme tolik času právě na tuto součást hry. Věřím ale, že kluci ze Sparty, Slavie a dalších klubů jsou dost kvalitní, aby si to co nejrychleji zažili."