5. 11. 2019

Nominace na závěr kvalifikace bez Schicka, vrací se Kalas

Trenér českého reprezentačního týmu Jaroslav Šilhavý oznámil nominaci na listopadový závěr kvalifikace o postup na evropský šampionát. Mezi nominovanými hráči chybí zraněný útočník Patrik Schick. 

"Včera jsem s Patrikem mluvil, říkal, že už sám trénuje. Lipsko dnes hraje Ligu mistrů, není s nimi, ale tento týden by se měl snad už i zapojit. Nicméně ho to ještě trošku bolí. Šance je malá, vidím na to minimum procent. Má tréninkové i herní manko, je to spíš naše zbožné přání," řekl na tiskové konferenci Šilhavý.

V nominace naopak figuruje znovu obránce Tomáš Kalas, jenž se první listopadový den vrátil do sestavy Bristolu City a nastoupil v rámci druhé nejvyšší anglické soutěže poprvé od srpnového zranění. 

 

Brankářská trojice zůstala pro listopadový sraz stejná, jako byla v říjnu - Tomáš Vaclík, Jiří Pavlenka a Ondřej Kolář. Posledně jmenovaný má v dresu Slavie ve třinácti ligových kolech jedenáct čistých kont. V nominace je v tuto chvíli dvacet fotbalistů, tři místa jsou zatím volná a budou doplněna do pondělního srazu. 

Česká reprezentace se s Kosovem utká 14. listopadu v Plzni a o tři dny později zakončí kvalifikaci zápasem v Sofii, který se kvůli rasistickému chování diváků v říjnovém duelu bulharských fotbalistů s Anglií bude hrát před prázdnými ochozy.

Otázky a odpovědi, jak si pořídit vstupenky na Kosovo

Český tým je ve skupině A na postupovém druhém místě se ztrátou tří bodů na Anglii a jednobodovým náskokem na Kosovo, s kterým svede klíčový souboj.

 

Reprezentace se sejde v pondělí 11. listopadu v pražském hotelu Don Giovanni a následovat budou první listopadové mediální aktivity a odpolední trénink na stadionu Viktorie Žižkov. Tým se přesune do Plzně v úterý odpoledne, ve středu je zde naplánována předzápasová tisková konference a oficiální trénink. 

Na poslední zápas v Bulharsku (neděle 17. listopadu od 18:00 v Sofii) se mužstvo přesune v sobotu 16. listopadu.