14. 9. 2021

Nominace repre U17 na základní fázi kvalifikace ME 2022

Českou reprezentaci do 17 let čeká v druhé polovině září základní kvalifikace o postup na evropský šampionát v roce 2022. Trenér Jiří Skála v úterý odtajnil nominaci.

Tým hlavního trenéra Jiřího Skály bude bojovat o postup do další fáze kvalifikace v Lotyšsku, kde se utká postupně s domácím výběrem (23. 9.), s Litvou (26. 9.) a nakonec se Švédskem (29. 9.). První zápas se hraje v Jelgavě, druhý a třetí v Rize.

Závěrečný turnaj hostí v roce 2022 od 16. května do 1. června Izrael, který má zároveň účast na turnaji jistou. Základní fázi nemusí hrát Nizozemsko a Španělsko díky nejlepšímu koeficientu. Ze základní fáze kvalifikace postoupí vždy dva nejlepší týmy ve skupinách společně se čtyřmi nejlepšími týmy z třetích míst. 

"O nominaci na základní fázi kvalifikace nám hodně ukázal přípravný turnaj Syrenka Cup v Polsku. Tento turnaj byl pro nás nesmírně důležitý, protože kluci po roce a půl sehráli mezistátní utkání. Někteří z nich poprvé slyšeli hymnu a měli na sobě reprezentační dres. Už z toho důvodu budou v Lotyšsku působit klidněji a budou vědět, do čeho jdou. Hráči poznali určitou sílu tohoto týmu a vědí, že se mohou poměřit s kýmkoliv. V ostrých kvalifikačních zápasech už může rozhodovat každý vstřelený i inkasovaný gól, budou rozhodovat detaily, na které jsme se během celé přípravy soustředili," uvedl hlavní trenér české reprezentace do 17 let Jiří Skála. 

Jeho nominaci najdete ZDE.