12. 3. 2019

Nominace reprezentace U21 na tréninkový kemp ve Španělsku a přípravné zápasy s Islandem a Mexikem

Stejně jako reprezentační výběr do dvaceti let, i o rok starší výběr začíná novou etapu pod vedením nového realizačního týmu s hlavním trenérem Karlem Krejčím. „Lvíčata“ čeká pod novým trenérem úvodní tréninkový kemp ve Španělsku.

Během kempu odehraje tým Karla Krejčího dva přípravné duely. Nejprve 22. března s Islandem, následně 25. března s výběrem Mexika do 20 let.

Mezi nominovanými hráči nechybí například útočník pražské Sparty Václav Drchal, záložník PSV Eindhoven Michal Sadílek či obránce Matěj Chaluš z Příbrami.

Karel Krejčí před první nominací uvažoval i o povolání šestnáctiletého záložníka Adama Hložka. Talent pražské Sparty nakonec ve výběru pro soustředění ve Španělsku chybí, protože posílí sedmnáctku, kterou čeká závěrečná část kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. 

"Je to pro mě téma, protože fantasticky zvládl vstup do základní sestavy Sparty, a co jsem viděl, tak hraje velice dobře," řekl na tiskové konferenci Krejčí. "Na březnový termín jsme se dohodli, že přednost dostane sedmnáctka a devatenáctka. Trenéři se pak domluvili, že posílí sedmnáctku, kterou čeká boj o mistrovství Evropy," dodal.

Hložek zatím za Spartu odehrál osm ligových zápasů a dal jednu branku, kterou si připsal při nedělním vítězství 4:0 nad Plzní, čímž se stal nejmladším střelcem v historii ligy. "Pokud bude zdravý a bude nadále předvádět takové výkony, tak s ním rozhodně počítám pro červnový sraz," přidal Krejčí.

 

Mezi nejzkušenější hráče co do počtu odehraných utkání v dresu jednadvacítky patří Antonín Vaníček z Bohemians, který má na svém kontě již pět startů v této kategorii, nebo příbramský Jan Matoušek se čtyřmi starty. 

Bývalý trenér Plzně k jednadvacítce přišel od výběru do dvaceti let a spolu s ním se do vyšší věkové kategorie přesunula i většina hráčů. "Kostra týmu přišla se mnou, z širšího kádru chybí jen obránce Alex Král, který byl nominovaný do áčka," uvedl Krejčí.

Povolal také útočníky Václava Drchala ze Sparty a Martina Graiciara z Fiorentiny, od kterých si hodně slibuje. "Ve dvacítce kvůli zraněním chyběli a věřím, že nám pomůžou. Protože na hrotových pozicích jsme měli problém a soupeři tam měli větší kvalitu," řekl Krejčí. 

Jednadvacítka se sejde v neděli 17. března v Benicích, v úterý ráno následuje odlet do Španělska, kde bude výběr trenéra Krejčího do úterý 26. března.

Nominaci najdete ZDE.