3. 10. 2018

Nominace U21 na kvalifikační utkání v Bělorusku a s Moldavskem

Reprezentační výběr do jednadvaceti let čeká v říjnu závěr kvalifikační skupiny o postup na evropský šampionát. Výběr trenéra Vítězslava Lavičky cestuje do Běloruska a kvalifikace uzavře zápase proti Moldavsku v Chomutově.

Jednadvacítka ztratila postupové naděje během zářijové reprezentační přestávky, kdy podlehla Řecku 1:2. Na závěr kvalifikace se utkají mladí čeští reprezentanti s Běloruskem ve čtvrtek 11. 10. od 18:00 v Borisov Areně a s Moldavskem v pondělí 15. 10. 2018 od 17:00 na Letním stadionu v Chomutově.

“Ztratili jsme sice šanci na postup, ale nic se nemění na naší motivaci. Reprezentace znamená čest a poslední zápasy chceme zvládnout i kvůli koeficientu,” řekl na středeční tiskové konferenci trenér Vítězslav lavička. 

“Zvažovali jsme i větší zapojení kluků z U20, ale i oni hrají důležité a kvalitní zápasy v Elite League, které jim hodně dají. I proto jsme zachovali kostru ze stávající U21, nechtěli jsme, aby u nás mladší hráči třeba zůstali na lavičce," pokračoval Lavička. 

V tabulce Lavičkovu výběru patří momentálně třetí místo s náskokem dvou bodů před čtvrtým Běloruskem a šesti bodů před pátým Moldavskem.

První je Řecko s 22 body. Druhé místo, které může znamenat baráž, patří s 19 body Chorvatsku, na které se sice Češi mohou bodově dotáhnout, ale mají horší vzájemnou bilanci.

Nominaci trenéra Vítězslava Lavičky najdete ZDE.