1. 10. 2019

Nominace U21 na zápasy s Řeckem a Skotskem

Reprezentační jednadvacítka má před sebou pokračování kvalifikace na evropský šampionát, kterou rozehrála v září v Českých Budějovicích, kde porazila Litvu 2:0. Říjnové zápasy s Řeckem a Skotskem uvidí diváci v Karviné a Uherském Hradišti.

Zářijový duel s Litvou rozhodli svými góly Antonín Vaníček a Ondřej Šašinka. Oba dva úspěšní střelci jsou v nominaci i na říjnové zápasy.

Úplnými nováčky ve výběru trenéra Karla Krejčího jsou obránce Jakub Klíma z Mladé Boleslavi, jihlavský záložník Tomáš Smejkal a útočníci Antonín Růsek z Brna s Matějem Polidarem z Příbrami.  Kvůli zranění naopak vypadl sparťanský záložník Ladislav Krejčí, chybí také ofenzivní univerzál Martin Graiciar, jehož čeká dvojzápas s U20 proti Švýcarsku a Anglii. Poprvé se do nominace U21 nevešel krajní bek David Douděra z pražské Dukly.

Český tým je s jedním odehraným zápasem a třemi body v tabulce třetí za říjnovými soupeři. Řekové porazili Litvu a San Marino se skóre 6:0. Skotsko vyhrálo 2:1 v Chorvatsku a zdolali 2:0 San Marino.

„Oba zápasy jsou hodně významné. Pohled na tabulku je jasný: Řecko i Skotsko jsou zatím stoprocentní, dopředu jsme je brali jako spolufavority skupiny, a pokud s nimi hodláme držet krok, zvlášť v domácích zápasech nesmíme ztrácet body. A to my dopustit nechceme,“ uvedl Krejčí.

"Skotsko v září vyhrálo v Chorvatsku, což mluví samo za sebe… Ale už jsem několikrát zmínil, že náš tým má svoji vnitřní sílu a drží pospolu. Teď je ideální čas, aby to kluci na hřišti znovu potvrdili. Všechny nás žene touha postoupit, a pokud zvládneme podobně těžká utkání, zase se tomu snu přiblížíme,“ pokračoval Krejčí.

První zápas odehrají mladí Češi s Řeckem ve čtvrtek 10. října od 17:00 na stadionu v Karviné. Druhé utkání se Skotskem je na programu v Uherském Hradišti v pondělí 14. října s výkopem také v 17:00.

„V prvním zápase nám hodně pomohli fanoušci, poděkování patří fanklubu Vlajkonošů, kteří strhli i ostatní diváky. Budeme jen rádi, když je uvidíme na každém zápase a věřím, že i na Moravě se dočkáme tak skvělé podpory jako v Budějovicích,“ dodal kouč jednadvacítky. 

"Vypadl Ladislav Krejčí ze Sparty, kterého nepustí do nominace zdravotní stav, protože stále chodí o berlích. Vzali jsme i více hráčů s ohledem na to, že hrajeme oba zápasy doma a nemusíme cestovat. I proto jsou v nominaci nováčci, abychom je poznali," prohlásil Krejčí. Pro něj je úvodní zápas v Karviné zajímavý i kvůli tomu, že se ve městě před 50 lety narodil a nyní se tak vrací na známá místa. 

Nominace U21 na kvalifikaci ME proti Řecku a Skotsku:

Brankáři: Martin Jedlička (DAC Dunajská Streda), Matouš Trmal (1. FC Slovácko), Hugo Jan Bačkovský (FC Sellier & Bellot Vlašim).

Obránci: Daniel Souček (FK Dukla Praha), Dominik Plechatý (FK Jablonec), Jakub Klíma, Jan Král (oba FK Mladá Boleslav), Matěj Chaluš (FC Slovan Liberec), Libor Holík (FK Jablonec), Denis Granečný (FC Baník Ostrava).

Záložníci: Filip Havelka (Dynamo České Budějovice), Dominik Janošek (FC Viktoria Plzeň), Michal Sadílek (PSV Eindhoven), Pavel Bucha (FK Mladá Boleslav), Jan Matoušek (FK Jablonec), Ondřej Lingr (MFK Karviná), Adam Hložek (AC Sparta Praha), Tomáš Smejkal (FC Vysočina Jihlava), Antonín Vaníček (Bohemians Praha 1905), Patrik Žitný (FK Teplice).

Útočníci: Ondřej Šašinka (1. FC Slovácko), Antonín Růsek (FC Zbrojovka Brno), Matěj Polidar (1. FK Příbram).