5. 11. 2019

Nominace U21 na zápasy se San Marinem a Chorvatskem

Česká jednadvacítka bude v listopadovém reprezentačním bloku pokračovat v bojích o postup na evropský šampionát. Po dvou říjnových remízách má před sebou zápasy se San Marinem (14. října, Chomutov) a v Chorvatsku (18. října, Nova Gorica). V týmu se objevují dva úplní nováčci: záložníci Michal Kohút s Michalem Hlavatým z Pardubic.

Oba hráči zažívají ve Fortuna:Národní lize výbornou sezonu: Hlavatý, jenž v Pardubicích hostuje z Plzně, zatím má na svém kontě 13 zápasů ve FNL s bilancí dvou gólů a jedné asistence. Jednou se trefil také v zápase MOL Cupu. Kohút, kmenový hráč Slovácka, který v červenci s reprezentací U19 absolvoval mistrovství Evropy v Arménii, se ve druhé nejvyšší soutěži trefil na podzim dokonce už pětkrát. 

"Nominaci do jednadvacítky si zasloužili svými výkony v pardubickém dresu a věříme, že pomohou i nám. Hlavatého za úplného nováčka v našem týmu ani nepovažuju, byť zatím povolán nebyl. Ale pracoval jsem s ním dlouho v reprezentační dvacítce a vím, že v něm je potenciál. Michal Kohút má také formu, je to šikovný a kreativní hráč a cenný je i tím, že je levák. Oba nám otevřou zase víc možností," vysvětlil Krejčí. 

V nominaci jednadvacítky nechybí žádná z tradičních opor v čele se záložníkem PSV Eindhoven Michalem Sadílkem. Po zranění se do týmu navíc vrací záložníci Ladislav Krejčí a Patrik Žitný, kteří přišli o říjnové zápasy proti Řecku a Skotsku. Další středopolař Pavel Šulc si pozvánku do jednadvacítky vysloužil poprvé od června, kdy absolvoval první sraz v Rakousku a naskočil také do svého první zápasu za "Lvíčata" proti Slovensku.

"Krejčí i Žitný patří do osy týmu a i díky nim budeme silnější. Šulce také sledujeme dlouhodobě, je mu teprve osmnáct let a docela statečně se pere s přechodem do dospělého fotbalu na hostování v Opavě. Viděli jsme i jeho velmi slušné poslední výkony v reprezentaci U20 a také s přihlédnutím k nim jej teď posouváme do našeho mužstva," uvedl Krejčí. Ten věří i v nasazení ofenzivní opory Jana Matouška, jehož od posledního reprezentačního srazu brzdily svalové problémy. 

Jednadvacítka ve třech dosavadních zápasech uhrála pět bodů, po říjnových zápasech a remízách s Řeckem a Skotskem v domácím prostředí si kouč Krejčí uvědomuje důležitost listopadového dvojzápasu. Zatímco duel se San Marinem znamená zápas s velkým outsiderem, následná bitva v Chorvatsku může být jedním z nejtěžších zápasů kvalifikace.

"Netajím, že jsme nechtěli mít víc získaných bodů, sám bych si přál mít o dva víc. Ale je to za námi a hledíme k další výzvě. Nepanikaříme, s tímto týmem pracuju třetím rokem a nechci rozbíjet něco, co dlouho budujeme. Mužstvo má sílu, věřím mu. Ale už to musíme přenést i do zápasů, protože hlavně v ofenzivě jsme za očekáváním. Je na čase to zlomit," přál si Krejčí.

 

Tým trenéra Karla Krejčího se sejde v neděli 10. listopadu v Benicích. V úterý se přesune do Chomutova, kde se ve čtvrtek 14. listopadu utká od 18:00 s Chomutovem.

Dva dny po zápase, v sobotu 16. listopadu, se tým přesune do Záhřebu. Zápas s Chorvatskem je na programu v pondělí 18. listopadu od 18:00 ve Velike Gorice.

Tisková konference ČR A a U 21 v Praze na Strahově (5. 11. 2019)

 • © Jan Tauber
 • © Jan Tauber
 • © Jan Tauber
 • © Jan Tauber
 • © Jan Tauber
 • © Jan Tauber
 • © Jan Tauber
 • © Jan Tauber
 • © Jan Tauber
 • © Jan Tauber
 • © Jan Tauber