9. 8. 2019

Novináři trénovali pod vedením reprezentačních koučů

Jsou zvyklí trénovat Patrika Schicka, Bořka Dočkala, Jakuba Jankta nebo Tomáše Součka. Ale pro jednou reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý, jeho asistent Jiří Chytrý a kondiční kouč týmu do šestnácti let Ondřej Bejbl vyměnili nejlepší české hráče za novináře, pro které připravili téměř dvouhodinový ukázkový trénink.


„Přidejte, není to naplno!“ křikl trenér Šilhavý, když své nezvyklé svěřence sledoval při práci s míčem.

„Jak – není to naplno?“ divil se jeden z účastníků tréninku, zatímco z čela utíral pot.

Rozcvička pod vedením kondičního trenéra, různá cvičení s míčem i herní nácvik s prvky taktické přípravy. Obsah tréninku byl vlastně podobný tomu, na který jsou zvyklí i čeští reprezentanti.

„Jen intenzita samozřejmě byla úplně jiná. Ale celkově se mi líbilo nasazení všech kluků, kteří si trénink přišli vyzkoušet. A někteří navíc ukázali, že jsou to dobří fotbalisti, kteří ještě někde hrajou, nebo minimálně hráli,“ hodnotil trenér Šilhavý.

Akci si pochvalovali i novináři, kteří jinak tréninky pod vedením Jaroslava Šilhavého a Jiřího Chytrého sledují od postranní čáry nebo z tribuny. Měli tak šanci vyzkoušet si to, co jinak jen popisují v článcích, televizních reportážích nebo rozhlasových příspěvcích.

„Bylo to fajn. Navíc člověk se nechce ulejvat, když na něj dohlíží reprezentační trenéři, takže jsme se snažili odmakat všechno opravdu naplno,“ usmál se David Kozohorský, reportér a komentátor České televize.

Tréninku se kromě novinářů zúčastnili i vybraní členové Fanklubu české reprezentace.

V září už všichni budou mít zase své obvyklé role. Trenéři povedou Schicka a spol. do dalších zápasů kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2020 – v Kosovu a v Černé Hoře. A novináři budou všechno popisovat. Jen už budou vědět, že tréninky bývají pěkně náročné.

Sestava, která si reprezentační trénink vyzkoušela: David Čermák (MF DNES), Jiří Čihák (iDNES.cz), Ondřej Trunečka (iDNES.cz/MF DNES), David Kozohorský (Česká televize), Jan Pěruška (Česká televize), Robert Sattler (Lidové noviny), Pavel Dosadil mladší (Sport.cz), Robert Neumann (Právo), Petr Havlík (ČTK), Václav Rokyta (Český rozhlas), Jakub Konečný (Deník Sport), Jan Podroužek (Deník Sport), Jan Pavlíček (Nova), Radek Mazal (Nova), Michal Sedlák (Deník), Ondřej Zlámal (UEFA.com), David Janeczek (Deník N), Marek Hýř (Metro), Petr Čech (Fanklub), Petr Skřivan (Fanklub), Václav Sádecký (Fanklub), Jan Vonášek (FAČR).