7. 8. 2020

Nový seriál FAČR: Skvěle, kluci!

Máme pro vás nový seriál Skvěle, kluci! Ten bude postupně představovat povedené akce mládežnických reprezentací i s komentářem jejich trenérů. Zároveň se zaměří na základní principy hry českých národních týmů.

Seriál Skvěle, kluci! představuje devět základních principů hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace.

V očích trenérů národních týmů je vzorovým hráčem, který naplňuje všechny tyto principy, záložník A týmu Tomáš Souček. Týden, co týden tak pro vás budou nyní trenéři U15-U20 vybírat a komentovat herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip KREATIVITA

V premiérovém díle začínáme kreativitou v zakončení, tedy gólem. A to ne úplně obyčejným gólem! Za prvé padl do sítě Anglie a za druhé šlo o precizně provedenou střelu záložníka národního týmu do 20 let Patrika Hellebranda.

„Na akci bych ocenil to, že se Patrik z velké vzdálenosti, a navíc bez přípravy, do této střely vůbec pustil. Na druhou stranu to svědčí o jeho sebevědomí a svým způsobem i o jeho pro soupeře těžce čitelné kreativitě v zakončení,“ komentuje situaci trenér U20 Jiří Žilák.

Gól mladého záložníka padl v 51. minutě a byl úvodní brankou duelu Anglie - ČR v rámci Elitní ligy kategorie U20. Ten mladí čeští reprezentanti loni na podzim skvěle zvládli a na Ostrovech zvítězili nakonec vysoko 3:0.

„Vystřelit bez přípravy z dálky a vzít tak na sebe odpovědnost za celou útočnou akci je o sebevědomí hráče. A samozřejmě v tomto případě i o perfektně osvojené dovednosti, kterou je střelba nártem bez přípravy. V poslední řadě je zde třeba i zmínit Patrikovu odvahu přenést věci z tréninku do mezinárodního utkání,“ pokračuje Žilák.

 

Takže: SKVĚLE, KLUCI!

V příštím díle seriálu, v pátek 14. srpna, se zaměříme na týmovou součinnost a aktivitu celého týmu v obranné a útočné fázi. Povedenou akci národního týmu do 16 let bude komentovat trenér Petr Havlíček.