17. 6. 2018

"Odehráli jsme nejlepší utkání na turnaji," hodnotí trenér Suchopárek

Česká osmnáctka zakončila účast na mezinárodním turnaji v Lisabonu duelem s domácím výběrem. V něm za favorizovaným soupeřem rozhodně nezaostávala, doplatila ale na neproměňování šancí a s Portugalci tak tým kouče Suchopárka nakonec prohrál 1:2.

"Dnes jsme odehráli nejlepší utkání na turnaji. S favoritem, a nakonec i vítězem turnaje, jsme byli aktivní. Zejména ve druhém poločase jsme byli domácím více než vyrovnaným soupeřem. Nastřelili jsme dvakrát brankovou konstrukci a vytvořili si místy až drtivý tlak. Portugalcům docházely ke konci utkání síly a naši střídající hráči ještě hru zkvalitnili. Bohužel jsme nedokázali vstřelit alespoň vyrovnávací branku. Pro náš tým byl turnaj velkým přínosem a velmi dobrou prověrkou nejenom nových hráčů s mezinárodní konfrontací," pochvaloval si na závěr turnaje trenér U18 Jan Suchopárek.

Mezinárodní turnaj v Lisabonu:

ČR U18 - Portugalsko U18 1:2 (0:0)

Branky: 58. Zlatohlávek - 51. Silva, 57. Djaló.

Sestava ČR: Pecháček - Konopásek (75. Fukala), Míka (C), Zima, Šnajdr (75. Béňa) - Krunert, Šimáček - Majka (75. Píchal), Zlatohlávek (86. Macháček), Selnar (55. Pachlopník) - Patrák (55. Provazník).