7. 9. 2018

"Odehráli jsme velice dobrý zápas proti vynikajícímu soupeři," hodnotil utkání Karel Krejčí

Česká reprezentace do 20 let odehrála dnes další ze série zápasů Elite Tournament proti Německu. Přes velmi kvalitní výkon českého výběru se z výhry 3:2 radovalo Německo. 

"Odehráli jsme velice dobrý zápas proti vynikajícímu soupeři. Vstup do zápasu nám vyšel, velkou šanci měli Šašinka a Douděra, ujala se ale až třetí v pořadí, když se po centru Janoška hlavou trefil Šašinka, potom převzali iniciativu domácí. My jsme dlouho odolávali, až před poločasem Němci vyrovnali na 1:1 po centru ze strany. Druhý poločas jsme začali výborně hned z první akce se po presinku prosadil Žitný. V 62. minutě domácí srovnali po tečované střele ze střední vzdálenosti a tři minuty na to domácí strhli vedení na svoji stranu po rohovém kopu a nešťastném odrazu od domácího hráče. Vyrovnat mohl v 74. minutě Janošek, ale penaltu po faulu na Rychnovského neproměnil. V závěru jsme se hnali za vyrovnáním, ale Růsek v šanci branku netrefil. Celkově výborný zápas před návštěvou 3200 diváků, kterému by spíše slušela remíza," hodnotil zápas proti Německu trenér Karel Krejčí.

Under 20 Elite Tournament:

Německo U20 - ČR U20 3:2 (1:1)

Branky: 18. Šašinka, 46. Žitný

Sestava ČR: Jedlička - Holík, Chaluš, Král, Granečný - Janošek (82. Bucha), Sadílek (75. Růsek) - Douděra (66. Rychnovský), Havelka, Žitný (82. Pfeifer) - Šašinka

Další zápas odehrají svěřenci trenéra Krejčího proti Portugalsku v úterý 11. září  od 17:30 hod.