10. 10. 2019

Ohlasy lvíčat po Řecku: bod proti deseti je málo

Reprezentační jednadvacítka nevyužila více než šedesát minut v početní převaze a s Řeckem pouze remizovala. Michal Sadílek i Adam Hložek, kteří zařídili vyrovnávací gól, nebyli po zápase spokojení. Co po zápase řekli s Ondřejem Šašinkou? 

Michal Sadílek: 

"Když hrajeme přes 60 minut proti deseti, musíme vytěžit víc. Rozhodl gól inkasovaný do šatny, zcela zbytečný. To se stávat nemůže a Řekové nás potrestali. Druhý poločas byl lepší, hráli jsme aktivněji, ale mohli jsme do vápna dostat ještě víc centrů a mít nebezpečnější situace. Příležitostí zvráti zápas bylo dost, ale nedokázali jsme to finále zvládnout.

Byli jsme nebezpeční po standardkách, dali jsme z ní i branku, ale celkově jsme měli být produktivnější, zvlášť při takové převaze. Uvidíme na konci, jestli nás tyto dva ztracené body budou mrzet. Teď to musíme hodit za hlavu a přepnout na pondělí a zápas se Skotskem. Bude velmi důležitý.

Krejčí: remíza je zklamání, ale ukázali jsme charakter

Na druhou stranu jsme ukázali týmovost, ani ten zbytečný gól do šatny nás nepoložil. Ve druhém poločase jsme ukázali, že máme tým a super partu, v rámci možností jsme to ještě zvládli."

Adam Hložek

"Spokojení být nemůžeme. První poločas nebyl ideální, dali jsme si v podstatě sami gól, když jsme jim darovali penaltu. V druhém poločase jsme si vytvořili tlak a soupeře jsme k ničemu nepustili, ale Řekové dobře bránili a my jsme někdy hráli až moc zdlouhavě a nedokázali jsme jejich obranu odemknout. 

Myslím, že nám tam chyběly náběhy za obranu. Nějaké tam sice byly, ale nedávali jsme tam přihrávky. I když jsme měli nakonec docela dost šancí, abychom skórovali a vyhráli, tak to nebylo od nás ideální.

Gól padl po nacvičené situaci, Michal Sadílek to perfektně rozehrál a jsem rád, že se mi podařilo dotlačit míč do branky. Je ale škoda, že jsme nevyužili další šance, které jsme během zápasu měli. Jen já sám jsem měl minimálně dvě. V pondělí se už to nemůže stát a musíme vyhrát."

U21: Lvíčata nevyužila početní výhodu, s Řeckem remizovala 1:1

Ondřej Šašinka

"Mrzí nás, že jsme inkasovali gól před přestávkou. Nemělo by se nám stávat, že soupeři takto darujeme penaltu a necháme ho jít do vedení. Navíc, když hráli bez vyloučeného hráče.

Někdy je to i horší, když soupeř hraje v deseti, tak tomu bylo i proti Řecku. Snažili jsme se výsledek otočit, ale aspoň, že jsme vyrovnali. Neměl jsem vůbec v zápase prostor. Snažil jsem se neustále někam nabíhat, ale stopeři na mně byli neustále nalepení. Hráli opravdu dobře."