8. 6. 2021

Ohlasy na výhru nad Albánií: Důležitá výhra pro sebevědomí

Reprezentace má za sebou poslední přípravné utkání před startem EURO 2020. Na pražské Letné zdolali svěřenci trenéra Šilhavého Albánii 3:1. Jak zápas hodnotili hráči i trenér v přenosu ČT sport?

Patrik Schick:

  • "U mého gólu byl klíčový centr, který mi šel krásně do běhu a do kroku. Bylo to krásně na levou a poslal jsem to dobře k tyči. Myslím, že jsme měli nějaký plán před zápasem. Albánci bránili dost natěsno a hodně se vázali na každý náš pohyb, což otevíralo možnosti jinde. Bohužel jsme je nedokázali využít a dát víc branek. Oni měli vlastně jen jednu střelu, která jim vyšla. Albánci mají ale dobrý mančaft a kvalitní hráče. Asi nám ve druhém poločase trochu došly síly, zatímco oni se trochu zvedli. Ale nakonec jsme zápas rozhodli v náš prospěch, za což jsme rádi."

Ondřej Čelůstka:

  • "Věřím, že to nebude nic vážného a že se zapojím zase hned normálně do tréninku. Myslím, že nám obrana celkem fungovala, i když inkasovaný gól nás mrzí. Měli jsme rychleji reagovat. Ten hráč to trefil tak, jak to nikdy netrefil. Jsem ale rád, že jsme dokázali zápas dotáhnout do vítězné konce. Pro sebevědomí je důležitý zápas hodně důležitý pro celkovou atmosféru. Výkon i výsledek byl mnohem lepší."

Lukáš Masopust:

  • "Lépe jsme obranu rozebíhali. Škoda, že jsme nedotáhli některé další šance do lepšího konce, mohli jsme vést o tři čtyři góly, místo toho to bylo 1:1. Věřím, že to ale bude příště ještě lepší. Soupeř měl hodně silné útočníky, hráli jsme na riziko tak, jak chceme. Soupeř to byl nepříjemný, ale myslím, že to kluci zvládli v obraně dobře. Jsme rádi, že jsme se naladili zase na vítězství."

Jaroslav Šilhavý:

  • "Budu chválit za nasazení, kvalitu v prvním poločase. Hráli jsme hodně náročný fotbal. Vůbec to nebylo jednoduché, soupeř hrál velmi dobře. Měl nepříjemné a běhavé hráče, takže skvělá prověrka. V prvním poločase jsme měli spoustu šancí, mohli jsme se dostat do klidnějšího vedení. Naopak soupeř nám krásnou střelou vyrovnal. Ve druhém poločase jsme to museli znovu strhnout na svou stranu, jsem rád, že se to povedlo. Potřebovali jsme se trochu zklidnit po zápase v Itálii, po kterém jsme byli takoví opaření. Hráči se přesvědčili, že dokážou navázat na zápasy, které jsme hráli doposud. Tohle jsme před prvním zápasem na Euru potřebovali. Věřím, že budeme dobře připraveni na první utkání se Skotskem."

ČR A - Albánie (8. 6. 2021)