3. 7. 2021

Ohlasy po Dánsku: Vyřazení nás mrzí, ale nemáme se za co stydět

Česká reprezentace zakončila svou cestu mistrovstvím Evropy ve čtvrtfinále po prohře s Dánskem. Jak hodnotili hráči utkání bezprostředně po zápase v přenosu ČT sport?

  • Patrik Schick:

„Zklamání je veliké. Nezvládli jsme to bohužel. Myslím, že jsme udělali maximum. Na konci jsme už bohužel neměli sílu to zvrátit. Přidali jsme jednoho útočníka do druhé půle a zrychlit hru. 

Měli jsme tlak, vypadalo to nadějně, dali jsme rychlý gól. Ale bohužel jsme nenašli žádné řešení, jak dát další gól. Největší rozdíl oproti předchozím zápasům byl, že jsme už neměli sílu, už nám došly síly.

Co se týče vstřelených gólů, tak to bylo povedené. Ale všichni cítíme, že se z toho dalo vycucnout více, Dánové byli hratelní. Mrzí nás to.“

 

  • Vladimír Darida:

„Myslím, že se nemáme za co stydět. Předvedli jsme dobré a bojovné výkony. Rvali jsme se o výsledek vždy jako lvi. Věřím, že pokud bychom dali vyrovnávací gól, tak bychom to zvládli. Ale bohužel.

Šel jsem na hřiště dát gól, hrát hodně nahoře, ale nevyšlo nám to. Dánům hrálo hodně do karet, že šli do vedení. Pak se těžko dostávalo do jejich obrany.

Myslím, že všichni hráči budou v pořádku. Akorát je vidět, jak jsme všichni bojovali. Bylo těžké hrát v takových podmínkách, ale na to se rozhodně vymlouvat nebudeme. Dělali jsme všechno pro to, abychom byli připraveni k utkání a stojím si za tím, že jsme připraveni byli.

Trochu jsme vnímali, že Dánové měli větší podporu z tribun, ale jak už jsem několikrát řekl, je lepší hrát před jakoukoliv atmosférou než před prázdným stadionem.“

  • Tomáš Vaclík:

„Prohráli jsme, jedeme domů a turnaj končí. Na tým jsem ale pyšný včetně hráčů i realizačního týmu s ohledem na všechny podmínky, cestování atd. Můžeme odjet s hlavou vztyčenou, udělali jsme pro úspěch maximum.

Před turnajem nám nikdo nevěřil. Ani před turnajem, ani před jednotlivými zápasy. Všichni ale držíme při sobě, i ti, co do zápasů nenastupovali, tak skvěle pracovali v tréninku a vytvářeli tlak na ostatní. To, jak držíme všichni při sobě, je něco speciálního. A také máme kvalitu, kterou mnozí nechtějí vidět.

Musím říct, že ponorku jsme žádnou neměli. Myslím, že jsme měli skvělou náladu. Není jednoduché být měsíc v té bublině bez kontaktu s okolním světem. Až si to budeme hodnotit zpětně, tak na to budeme vzpomínat v dobrém.

Cítil jsem, že mi tým věří a že se na turnaj dokážu připravit. Cítil jsem od spoluhráčů, že mi od začátku věří a chtěl bych jim za to moc poděkovat, protože mi se spoustou věcí pomohli. A jsem moc rád, že jsem tady se všemi ten měsíc mohl být.“

EURO 2020: Česko - Dánsko (3. 7. 2021)