19. 11. 2020

Ondrášek: Padla mi tam největší šmudla

Sedmý start v dresu národního týmu, druhý vstřelený gól. Ten první, minulý rok proti Anglii, si pamatuje téměř každý. Tehdy výrazně pomohl k následnému postupu na EURO. Proti Slovensku dal Zdeněk Ondrášek svůj druhý gól a přispěl k postupu mezi elitu. 

„Je to derby, všichni takový zápas chtějí vyhrát. Naším hlavním cílem bylo postoupit, to určitě bereme. Všichni jsme vyhrát derby chtěli, ale třešnička na dortu je určitě ten postup," uvedl Ondrášek po zápase. 

"Říjnový zápas ve Skotsku byl těžký, odehráli jsme to na sto procent, bohužel jsme u nich nedali gól, to se stává. Tým ukázal charakter, vážím si toho, že jsem v něm. S Izraelem jsme mohli v neděli dát víc gólů, ale co bylo, bylo. Dokázali jsme, co jsme chtěli, a jdeme dál," pokračoval útočník plzeňské Viktorie. 

I on se těší z postupu mezi elitní týmy Ligy národů, kam se český tým dostal díky výhře ve skupině. „Myslím, že všichni, co tady jsou a hrají fotbal, chtějí hrát proti těm nejlepším. Pro takové zápasy fotbal hrajeme. Hlavně doufáme, že se na stadiony vrátí fanoušci a užijí si takové zápasy s námi," má jasno Ondrášek. 

 

Ten nastoupil za národní tým poprvé v říjnu 2019, kdy rozhodl gólem o výhře nad Anglií. 

„Neřekl bych, že jsem pevnou součástí týmu, ale věřím, že jsem jeho částí. Každý sraz probíhá po nějaké době, člověk si nominaci musí zasloužit výkony. Každý musí makat, já jsem momentálně rád za důvěru trenéra. Chtěl jsem dát gól, po zápase s Izraelem mi trenéři vyčítali, že jsem se málo pohyboval ve vápně," prozradil Ondrášek.

"Snažil jsem se na tom zapracovat, dostal jsem se víc do šancí, kluci mě neustále hecovali a tlačili mě do toho. Ze tří možností mi tam spadla ta největší šmudla, jsem za ni ale pochopitelně rád. Moc jsme ten gól potřebovali a chtěli. Věřím, že tohle je cesta k tomu, abych byl úspěšný na tomhle i na dalším srazu," uvedl jednatřicetiletý fotbalista. 

Ondrášek se vrátil po letech strávených v zahraničí do české nejvyšší soutěže. A poslední rok je i součástí reprezentace. „Připojil jsem se k týmu později. Je tady taková parta, že mezi sebe přijme každého, takže se ke mně ostatní chovali, jako kdybych tady byl celou dobu. To mně osobně také moc pomohlo. Parta je tady v topu, všichni makají za všechny. Jde to správnou cestou, vidím, že každý sraz jsou kluci víc a víc sehraní a výkony jsou lepší,“ dodal.

ČR A - Slovensko (18. 11. 2020)