17. 11. 2019

Ondřej Kolář: premiéra mi kvůli prohře zhořkla

Brankář Ondřej Kolář připustil, že mu premiérový start za českou fotbalovou reprezentaci porážkou 0:1 v Bulharsku v závěrečném duelu evropské kvalifikace zhořkl. O tom, že bude chytat, se slávistický gólman dozvěděl v sobotu večer netradičně po telefonu a v úvodu utkání bojoval s nervozitou.

"Nepředstavoval jsem si, že bude takovýhle průběh zápasu, že ve finále ještě prohrajeme. Byl jsem natěšený, byl jsem rád, že jsem dostal šanci. Tou prohrou mi ta premiéra zhořkla," řekl novinářům Kolář.

Zápas rozhodl v 56. minutě Vasil Božikov, i když jeho gól padl z těsného ofsajdu. "Celou dobu jsem si myslel, že je to ofsajd. Přišlo mi to divné. My jsme byli hrozně vysoko a on tam hlavičkoval úplně sám. Mrzí to, ale nemůžeme na to spoléhat. Ten zápas jsme si prohráli sami, nehráli jsme vůbec dobře," připustil Kolář.

Premiérový start za reprezentační A-tým si vysloužil výkony ve Slavii, s níž vede českou ligu a hraje skupinu Ligy mistrů. "Dozvěděl jsem se to včera večer, když mi trenér volal, že nastoupím, že mi chtějí dát šanci. Že si to zasloužím po tom, co se teď děje. Volali mi na mobil, ať dorazím za nimi. Oni probírali, jak to bude, já už byl na pokoji, odpočíval jsem. Takže mě nenašli dole mezi ostatními," řekl Kolář s úsměvem.

"Byl jsem hrozně rád, popravdě i trošku zaskočený. Když to ze mě spadlo, byl jsem natěšený. Ráno jsem se probudil a říkal jsem si, že jsem stoprocentně připravený. Snažil jsem se to brát jako každý jiný zápas," doplnil pětadvacetiletý gólman.

Připustil ale, že nervozita před zápasem přišla. "Když jsem šel do zápasu, byl jsem popravdě hodně nervózní. Chytat za český národ je něco neuvěřitelného. Podařila se mi hned přihrávka, vyšlo to jen tak tak. Myslím, že lidi jsou u mě už zvyklí, že hraju na riziko. Nervozita ale byla vidět, netrefil jsem dva tři výkopy. Těžko jsem se dostával do zápasu, moc práce tam nebylo," řekl Kolář.

Mrzelo ho, že se hrálo před prázdným stadionem kvůli disciplinárnímu trestu pro Bulharsko za rasistické projevy fanoušků. V hledišti bylo jen 150 hostů a partnerů české reprezentace a několik stovek dětí do 14 let, na které se postih UEFA nevztahoval.

"Úplně ticho nebylo. Já už takový zápas zažil, když jsme hráli za Slavii proti Liberci. Pro mě je to takové smutné, připomíná mi to atmosféru přáteláku," řekl Kolář.