30. 8. 2017

Ostrý start se blíží

Už jen den dělí nově vytvořený tým české reprezentace do 21 klet od ostrého startu. Tím bude čtvrteční zápas v Praze na Strahově na Rošického stadionu, kde se Lvíčata od 17 hodin střetnou v přípravném souboji s vrstevníky z Turecka. 

Vstup na zápas je volný, zájemci mohou zaujmout místa na hlavní tribuně stadionu a měl by se hrát zajímavý fotbal. Turci už jsou od rána v Praze a zůstanou zde až do neděle, pak se přesunou do Belgie, kde vstoupí v úterý do kvalifikace zápasem s belgickou jedenadvacítkou.

Na rozdíl od českého výběru, který zažije premiérový start, během kterého by se měla trenérům vykrystalizovat základní sestava na vstup do kvalifikace s Běloruskem (v úterý 5. 9. od 18 hodin v Jablonci), sehráli v březnu Turci dva zápasy – porazili 4:0 Ázerbájdžán a hráli 1:1 s Ukrajinou. K oporám tureckého týmu patří záložník Dogan Erdogan, který pravidelně hraje rakouskou ligu za LASK Linec, Umit Bozok, útočník Olympique Nimes, který dal dva góly Ázerbájdžánu, dvakrát se v tomto utkání trefil i útočník Kubilay Kanatsizkus z Bursasporu. Ukrajincům dával branku Deniz Hümmet, záložník švédského klubu Gefle IF. Ti všichni jsou ve výběru pro zápas v Praze.

Češi absolvovali tradiční předzápasový trénink nikoli na Strahově, ale na svém „domovském“ hřišti v nedaleké Uhříněvsi. Dopoledne bylo na pořadu fotografování, jednak jednotlivců a pak celého týmu. Mezi hráči se našel jeden pamětník, záložník Ladislav Takács: „Úplně na stejném místě jsme se tady fotografovali před mistrovstvím Evropy před dvěma lety, které jsme hráli v Praze. To to uteklo…“

Tehdy nebylo Takácsovi ani devatenáct let, teď už patří k nejzkušenějším, ze všech hráčů výběru má nejvíce ligových startů – 65. Za ním jsou Aleš Matějů, který k 50 ligovým zápasům teď žádný nepřidá, protože přestoupil do Brightonu, už 45 ligových startů má Daniel Trubač, který je sbíral ještě v Hradci Králové, teď je ale hráčem Slavie, která ho poslala na hostování do Teplic. Nejvíce ligových branek (12) nastřílel jablonecký Ondřej Mihálik, devět branek má na kontě Matěj Pulkrab.

Zápas na Strahově slibuje pohled na zajímavé fotbalisty v obou táborech a atraktivní fotbal.