20. 11. 2022

Pachlopník: Nominace do U21 je povzbuzením po těžkém období

Před více než rokem prodělal těžký úraz kolena, ale během podzimu se mu rozsvítila naděje na velký návrat. Záložník Ondřej Pachlopník se v Brně znovu objevil na prvoligové scéně a v úterý se může představit i v reprezentačním výběru U21.

Šance se mu otevírá v přípravném utkání s Norskem, který „Lvíčata“ sehrají ve španělském Pinataru. Před několika málo měsíci by ještě na národní tým nepomyslel, události posledních týdnů však Pachlopníka vrátily zpět do hry.

„Za reprezentaci a pozvánku jsem moc rád. Trenér Suchopárek mi už nedávno naznačoval, že šanci můžu dostat. Teď to beru jako vzpruhu, že v mém případě nic neskončilo a jedu pořád dál,“ řekl Pachlopník v rozhovoru pro www.fotbal.cz

Pachlopník do jednadvacítky krátce nahlédl už před rokem a půl při úvodním soustředění nově se tvořícího týmu, loni v září však jeho plány zastavila vážná komplikace: zranění kolena, které utrpěl v zápase B týmu Plzně. Právě na západ Čech před loňskou sezonou zamířil za velkou výzvou na hostování z Brna, ovšem zdravotní trable významně zkomplikovaly zajímavě nastartovanou kariéru. 

„Bylo to náročné období. V Plzni bylo na spadnutí, že bych mohl v áčku dostat větší šanci, ale přišlo zranění. Následovala operace a pak ještě jedna… Takže dlouhé období bez fotbalu a hodně úsilí, abych se dostal zpátky. Teď jsem hlavně rád, že koleno drží, jsem zase ve hře,“ pochvaloval si Pachlopník. 

„Na druhou stranu vím, že je přede mnou dál hodně práce, aby bylo vše úplně stoprocentní. Musíme se věnovat posilování, stabilizacím, kompenzacím. O koleno se zkrátka musím dál starat, stejně jako o kondiční stránku. Ta pauza byla dlouhá, manko ještě musím přes zimu dohnat,“ popisoval Pachlopník, který po plzeňské štaci zamířil zpět do Brna, kde fotbalově vyrostl.

„Pro mě je teď hlavní, že nemám nějaký limit, který by mi znemožňoval hrát. A dělám všechno pro to, abych byl brzy na maximu. Nějaký čas ještě potřebuju.“

A po návratu Zbrojovky do nejvyšší soutěže se dočkal i ligového restartu: od října naskočil do sedmi zápasů, dva starty zvládl také v poháru. A teď může přesně po čtyřech letech obléci také reprezentační dres: naposledy se představil ještě v kategorii U19, právě pod vedením kouče Suchopárka. 

„V nároďáku jsem přece jenom dlouho nebyl, těšil jsem se o to víc. Z našeho ročníku 2000 tady pořád pár hráčů je, takže nejdu úplně do neznáma. Ale jinak je ten tým z velké části obměněný, kluky znám spíš jako soupeře z ligy. Je dobře, že je tady poznám jako spoluhráče,“ těšil se brněnský záložník. 

Šance se ofenzivnímu hráči nabízí právě před úterním zápasem s Norskem. Pachlopník kvůli klubovým povinnostem nezasáhl do pátečního utkání v Portugalsku, jednadvacítku doplnil společně s Filipem Součkem, Filipem Vechetou a Davidem Pechem až v sobotu. 

„Samozřejmě bych byl moc rád, pokud se s Norskem dostanu do hry. Zápas v Portugalsku klukům výsledkově nevyšel, ale musíme respektovat i velkou kvalitu soupeře, který proti nám stál. Ani s Norskem to nebude jednoduché. Pokud vyhráli svoji kvalifikační skupinu a na Euro postoupili přímo, tak to o jejich úrovni také vypovídá hodně. Ale určitě si to s nimi můžeme rozdat úplně na rovinu,“ věřil Pachloplník. 

Červnové mistrovství Evropy v Rumunsku a Gruzie, kam se česká jednadvacítka probojovala, bere také jako svoji další motivaci. „Musí to tak brát každý, kdo by nechtěl jet na mistrovství Evropy. Ale u mě je teď prvořadé být stoprocentně v pořádku, v zimě dohnat nějaké resty a na jaře se dál prát o místo ve Zbrojovce, kde musím podávat odpovídající výkony. Pak jde dál myslet i na reprezentaci.“

ČR U21 - trénink (20. 11. 2022)