16. 6. 2016

Panda Cup: Na úvod remíza s domácí Čínou

V úvodním utkání turnaje Panda Cup v Číně remizovala reprezentace do 19 let s domácím výběrem 0:0.

"Na Panda cup do Číny jsme odcestovali bez patnácti hráčů širšího kádru U19, kteří se omluvili z důvodu jejich zapojení do letní přípravy A týmů svých klubů. V prvním utkání jsme nastoupili proti domácímu výběru a předvedli jsme týmový výkon. Hráči ukázali správný přístup a v určitých pasážích hry i kvalitu. Kluci se vyrovnali s časovým posunem a náročným počasím, nehledali alibi, což je správná cesta. V prvním poločase jsme si vypracovali pět gólových šanci díky skvělé předfinální fázi, bohužel v koncovce jsme dvakrát trefili břevno a třikrát obětavě zachránili domácí hráči. V této fázi zápasu jsme byli lepším týmem. Ve druhém poločase se obraz hry vyrovnal a utkání dospělo k remíze 0:0. Věříme, že si hráči zapamatují a hlavně budou schopni opakovat tyto týmové výkony plné sprintových náběhů, poctivé obranné práce, chuti po vítězství a správného nasazení," napsal z Číny trenér Martin Svědík.

Čína "19" - Česko "19" 0:0

Sestava ČR: Chmiel (45. Stejskal) - Surzyn, Březina, Růžek, Helebrand (82. Zukal) - Wiesner - Látal, Trubač, Ladra (72. Frýdek), Badocha (72. Šrain) - Čapek (60. Kuchta). Trenér Svědík.

Ve druhém středečním utkání rozdrtilo Japonsko Chorvatsko 5:0. Dalším soupeřem českého týmu bude v pátek právě Japonsko.