20. 9. 2022

Patrik Schick: Jsem rád, že jsem zpět v týmu

Bez tří týdnů je to rok, kdy byl Patrik Schick na svém posledním reprezentačním srazu. Od loňského utkání s Běloruskem. Nyní je zpět a věří, že pomůže k udržení v elitní skupině Ligy národů.

„Je to skoro rok, co jsem byl naposledy v národním týmu. Bohužel mi vždy do toho přišlo nějaké zranění. Jsem rád, že po takové době můžu být zpátky. Věřím, že i přes ne zrovna oslnivou aktuální formu se mi podaří se nastartovat i tady a pomůžu k udržení v této elitní skupině,“ uvedl útočník Leverkusenu během úterního setkání s novináři v Praze.

Patrik nastoupil v národním týmu naposledy v říjnu minulého roku, kdy jedním gólem pomohl k výhře 2:0 proti Bělorusku v rámci kvalifikace o postup na světový šampionát. Od té doby v nominacích chyběl. I přesto patří autor sedmnácti reprezentačních gólů ke klíčovým hráčům výběru trenéra Jaroslava Šilhavého.

„Mám samozřejmě nějakou pozici v týmu, ale vždy je to hlavně o výkonech přímo na hřišti. A já se budu snažit podat co nejlepší možný výkon,“ pokračoval Schick.

„Samozřejmě bonusem je, když člověk cítí určitou důvěru od spoluhráčů, že na vás spoléhají, tak je to dobrý pocit. Trošku takový dopink. Věřím, že zápas s Portugalskem zvládneme a udržíme se,“ uvedl Schick, jenž během úterý také převzal ocenění pro vítězství v novinářské anketě Zlatý míč za uplynulou sezónu a navázal na květnové premiérové vítězství v anketě FAČR Fotbalista roku.

Národní tým pokračuje v přípravě na poslední dva zápasy v Lize národů, když v sobotu přivítá ve vyprodané Fortuna Areně v Praze výběr Portugalska. V úterý 27. září odehraje závěrečný duel v St. Gallenu proti Švýcarsku. Oba zápasy mají výkop ve 20:45.