25. 3. 2019

Pavel Nedvěd před utkáním s Brazílií v Praze: Je to svátek pro hráče i fanoušky

Česká reprezentace se utkala s Brazílií v samostatné historii pouze jednou. Pětadvacet tisíc diváků před více než jednadvaceti lety v Rijádu sledovalo v rámci Konfederačního poháru výhru „Kanárků“ 2:0. V sestavě českého týmu tehdy nechyběl ani Pavel Nedvěd.

Pět dní před Štědrým dnem v roce 1997 v Rijádu poslal trenér Dušan Uhrin starší na hřiště Pavla Srníčka, Radka Bejbla, Jiřího Němce nebo Pavla Nedvěda.

Na druhé straně byli hráči jako Roberto Carlos, Cafú, Romário, Ronaldo nebo Juninho. Zápas tehdy rozhodli svými góly Romário a Ronaldo, kteří se trefili v 54. a 83. minutě.

Pavel Nedvěd tehdy odehrál třiasedmdesát minut, v prvním poločase dostal žlutou kartu. Nástupci Nedvěda a spol. se s historicky nejúspěšnějším mužstvem světových šampionátů utkají v úterý 26. března v Praze v rámci přípravného utkání. 

"Mít možnost utkat se s Brazílií, to je určitě svátek. Jak pro hráče, tak pro fanoušky. Plné stadiony jsou toho důkazem. Je pozitivní, že si proti nim kluci mají možnost zahrát a zároveň můžou poznat, stejně jako my, jaké to je hrát proti Brazílii," uvedl Pavel Nedvěd.