26. 12. 2018

Penalta i proměněné sólo. Patrik Schick řídil vánoční výhru AS Řím

Reprezentační útočník Patrik Schick pomohl svému AS Řím k vítězství nad Sassuolem. Osmnácté kolo italské Serie A českému útočníkovi vyšlo skvěle, když získal pro svůj tým penaltu a druhý gól dal sám.

Patrik Schick si naběhl nejprve na dlouhý pas za obranu hostujícího týmu a soupeř jej fauloval. Následnou penaltu proměnil v osmé minutě Diego Perotti.

O čtvrt hodiny později se prosadil sám Schick, když si ve třiadvacáté minutě počkal na přihrávku od Cristanteho a následně postupoval sám na brankáře Sassuola. Své sólo zakončil kličkou kolem Consigliho a uklizením míče do odkryté branky.

Ještě během prvního poločasu si český útočník málem vstřelil také vlastní gól, ovšem míč nepřekročil brankovou čáru, což dokázalo i přítomné video. Patrik Schick opustil hřiště v 76. minutě, kdy jej nahradil Edin Džeko. AS vyhrálo nad Sassuolem nakonec 3:1, v 59. minutě zvýšil na rozdíl tří branek Zaniolo, v závěru snížil hostující Babacar.