9. 8. 2020

Pešír se přesunul k mužské reprezentaci, u žen ho vystřídala Výmolová

Česká fotbalová reprezentace má nového vedoucího mužstva. Funkce se ujal bývalý ligový útočník Tomáš Pešír, který na stejné pozici doposud působil u ženského týmu. Tam ho nahradila někdejší reprezentační brankářka Hana Výmolová.

Během fotbalové kariéry hrál Pešír za Slavii, Mladou Boleslav, Blšany nebo Most, ale působil také v Turecku, Skotsku, Polsku, Slovensku a na Kypru. V mládežnických kategoriích patřil do české reprezentace – například za jedenadvacítku nastoupil v deseti zápasech.

U fotbalu zůstal i po skončení aktivní kariéry. Stal se předsedou Hráčské fotbalové unie a fotbalovým expertem ČT sport. Zároveň až doteď působil jako vedoucí týmu u české reprezentace žen.

„Práce u reprezentace žen mě naplňovala a bavila. Holkám děkuji, že jsem u jejich týmu mohl být. Věřím, že nabyté zkušenosti teď využiji i u mužské reprezentace,“ poznamenal Tomáš Pešír.

„Naskočil jsem do toho naplno – zařizujeme zářijový sraz a plánujeme už i ty další. Těším se, až reprezentační podzim začne naplno.“

Hana Výmolová, která Pešíra u ženského týmu nahradí, oblékala v devadesátých letech reprezentační dres a v letech 1994 a 1995 se umístila na třetím místě ankety Fotbalistka roku.

„Chtěla bych navázat na dobrou práci Tomáše Pešíra a věřím, že veškerý servis pro reprezentantky se nám podaří i nadále vylepšovat,“ uvedla.

Také bývalá brankářka Otrokovic a Brna Medlánky má funkcionářské zkušenosti.

Ve Staré Lysé, kde nastupovala ve druhé lize, byla členkou výboru a následně starostkou Sokola. V roce 2013 se stala členkou Komise fotbalu žen a od stejného roku působí ve Spartě.

„Pracovat pro reprezentaci je pro mě velká čest a moc si této příležitosti vážím. Jsem upřímně ráda, že se budu moci podílet na organizaci reprezentačních akcí, kdy je zapotřebí vytvořit hráčkám optimální podmínky, aby mohly splnit sportovní cíle,“ dodala nová vedoucí ženské reprezentace.