28. 3. 2022

Před Walesem: Zahrají si všichni hráči, Jankto chce zakončit sraz vítězně

Čeští fotbalisté v úterý zakončí březnový program přípravným zápasem ve Walesu. Trenér Jaroslav Šilhavý plánuje dát prostor všem hráčům, záložník Jakub Jankto si přeje zakončit sraz vítězně.

„Samozřejmě, zklamání ještě přetrvává, na hráčích je to vidět a cítím to z nich,“ uvedl trenér Šilhavý den před zápasem ve Walesu. „Všichni jsme to hodně chtěli, ale nicméně se to nepovedlo a nyní je před námi přípravný zápas, ve kterém budeme chtít být úspěšní,“ pokračoval Jaroslav Šilhavý.

Zápas ve Walesu se hraje v úterý 29. března s výkopem ve 20:45. Na trávník Cardiff City Stadium se pravděpodobně podívají všichni hráči, kteří z Prahy odcestovali.

„Máme v plánu, že se na hřiště dostanou všichni hráči z nominace, až na post brankáře. To se ještě rozhodujeme, jak nakonec uděláme,“ prozradil trenér.

Přetrvávající zklamání z vyřazení od Švédska potvrdil před zápasem v Cardiffu i záložník Jakub Jankto. „Stoprocentně jsme zklamaní, protože to byl náš sen. Chtěli jsme to udělat pro nás i pro lidi. Myslím, že jsme k tomu přistoupili velice dobře. Jen ten výsledek…,“ uvedl v rozhovoru před zápasem.

„Některé situace jsme měli dotáhnout a vyřešit lépe, nicméně jsme zkrátka vypadli. Teď nás čeká přípravný zápas ve Walesu, kterému máme co vracet. Mohla by to být pro nás určitá satisfakce, pokud sraz zakončíme vítězně,“ pokračoval záložník španělského Getafe.

 

Reprezentace se utkala s Walesem dvakrát v kvalifikaci na mistrovství světa. V březnu minulého roku prohrála v Cardiffu 0:1, v říjnu remizovala v Praze 2:2.

Wales odehrál semifinále baráže s Rakouskem úspěšněji, když díky dvěma gólům Garetha Balea vyhrál 2:1 a postoupil do finále. Na svého soupeře si musí počkat.

Český tým nastoupil ve Švédsku v rozestavení se třemi středními obránci. I Jakub Jankto si musel zvykat na novou roli na levé straně hřiště. „Je pravda, že rozestavení jsme měnili asi po dvou letech, nikdy jsme to takhle pod panem Šilhavým nehráli, ale myslím, že jsme to zahráli velice dobře. Jen nám chyběla útočná fáze. Nejde asi úplně všechno natrénovat za jeden den. Byl jsem překvapený, jak jsme byli v defenzivě silní. Až na ten inkasovaný gól, kdy nás vykombinovali ve středu hřiště, tak jsme to odehráli velmi dobře. Myslím, že jsme se na to adaptovali velmi dobře a uvidíme, co trenér vymyslí do dalších zápasů,“ dodal Jankto. 

Fotografie z předzápasového tréninku můžete prostřednictvím Fotobanky FAČR získat ZDE.

ČR A - trénink (28. 3. 2022)