19. 5. 2016

Předběžná nominace na ME: Šanci má i Schick, Rosický je zpět

Trenér národního týmu Pavel Vrba do předběžné nominace na mistrovství Evropy zahrnul 28 jmen. V dnes zveřejněném seznamu například nechybí útočník Patrik Schick, který je jediným úplným nováčkem pozvaným na tréninkový kemp. Návrat hlásí také kapitán Tomáš Rosický. Ten se naposledy v reprezentačním dresu představil loni v kvalifikačním utkání na Islandu.

Část týmu se už společně připravuje od středy v Praze, neoficiální kemp končí v pátek. Do konce týdne vedení týmu také oznámí jména 23 hráčů, kteří pocestují na závěrečné soutředění do Rakouska a vzápětí také na ME.

V širší nominaci jsou tři brankáři, devět obránců, jedenáct záložníků a pět útočníků. Ve výběru nechybí žádná z tradičních opor, jež se zasloužila o postup. Kromě Schicka svítí nula na kontě odehraných zápasů také u záložníka Jana Kovaříka, ale ten už s týmem loni v červnu vyrazil ke kvalifikačnímu klání na Islandu.

„Máme taky krátký kemp, kterého se účastní několik hráčů, končí zítra. Dalším důvodem širší nominace je fakt, že někteří hráči mají před sebou ještě klubové zápasy. Ale je pravda, že do konce týdne chceme oznámit nominaci 23 hráčů, kteří by měli jet na mistrovství Evropy. Doufám, že se nikomu nic nestane a nominaci potom už nebudeme muset měnit,“ řekl na tiskové konferenci trenér Pavel Vrba.

„Je sice možné, že do Rakouska vezmeme jednoho hráče navíc, kdyby se náhodou někomu něco stalo, například těm, kteří dorazí z klubu později. Ale variantou také je, že dvěma, třem hráčům řekneme, aby byli připraveni na telefonu, kdybychom je potřebovali povolat. Týká se to hlavně ofenzivních hráčů. Řekl bych, že obránci a středové pole je uzavřeno,“ dodal Vrba.

„Patrik Schick je v širší nominaci hlavně proto, že na jaře odehrál za Bohemians dobré zápasy a i jeho zásluhou hrála Bohemka velice zajímavý fotbal. Byl součástí týmu, který na jaře uspěl, a proto si minimálně tuto předběžnou nominaci zaslouží," řekl Vrba k nominaci dvacetiletého hráče, který svými góly výrazně pomohl v této sezoně nejen ligovým Bohemians 1905, ale také reprezentaci do 21 let v kvalifikace ME.

Po delší odmlce je v nominaci také obránce Roman Hubník, naposledy reprezentující v září roku 2012. Do mužstva se také vracejí záložníci Jaroslav Plašil, účastník předchozí tří ME, s Davidem Pavelkou. Ti kvůli zranění přišli o letošní přípravné zápasy proti Skotsku a ve Švédsku. To samé platí také pro útočníky Davida Lafatu s Milanem Škodou.

ŠIRŠÍ NOMINACI najdete ZDE