18. 11. 2019

Premiérová reprezentační trefa Pavla Buchy v nejlepší možnou chvíli

Jednadvacetiletý záložník Pavel Bucha nastoupil v obou listopadových zápasech kvalifikace o postup na EURO jednadvacítek v základní sestavě. A svou premiérovou reprezentační trefou v kariéře rozhodl o výhře nad Chorvatskem.

„Je to velice cenný výsledek, protože si myslím, že z Chorvatska moc mužstev nebude odjíždět se třemi body. Moc si toho ceníme a hodně nám to pomůže,“ uvedl po zápase Pavel Bucha, střelec vítězné branky.

Český tým prohrával od 30. minuty, ale ještě do přestávky dokázal srovnat díky Ladislavu Krejčímu, který se trefil dvakrát i proti San Marinu.

„Nevyvíjelo se to podle našich představ. Chorvatsko mělo více ze hry a více šancí. Byli hodně rychlí směrem dopředu, ale my jsme ukázali týmového ducha, hráli jsme srdcem, bojovali jsme a přiklonilo se k nám štěstí,“ pokračoval záložník Mladé Boleslavi, který si vítěznou trefu připsal v 72. minutě.

 

A byla to jeho premiérová trefa v dresu národního týmu. Během předchozích zápasů za U19, U20 či U21 se nikdy netrefil. Až nyní. 

„Vážím si toho, že v tomto mužstvu můžu být a měl jsem šanci nastoupit od začátku. Ten vítězný gól řadím hodně vysoko. Myslím, že jsme do teď ani v reprezentaci gól nedal, takže si toho hodně vážím,“ dodal Pavel Bucha.

 

Chorvatsko U21 - ČR U21 1:2 (18. 11. 2019, Velika Gorica)