22. 12. 2018

Premiérový gól Michala Sadílka v nizozemské lize

Český mládežnický reprezentant Michal Sadílek se poprvé v kariéře prosadil střelecky v nejvyšší nizozemské fotbalové soutěži. Talentovaný záložník poslal PSV Eindhoven do vedení 2:1 krátce po přestávce zápasu s AZ Alkmaar. Sadílkův tým nakonec vyhrál 3:1.

Devatenáctiletý záložník si na začátku prosince nejprve připsal premiéru v dresu PSV Eindhoven v Eredivisie, následně nastoupil poprvé v kariéře také v Lize mistrů a v posledním zápasem před koncem roku si připsal také první gól.

Sadílek přišel na hřiště proti AZ Alkmaar ve 29. minutě, kdy nahradil Pereiru. V té době hostující Alkmaar vedl 1:0. Krátce před přestávkou vyrovnal Bergwijn a téměř okamžitě po změně stran přišla chvíle pro Sadílka.

Ten si naběhl do pokutového území po rychlém protiútoku a Luuk de Jong přízemní přihrávkou našel Sadílka, jenž v pádu poslal míč do sítě a zajistil PSV vedení 2:1. Na konečných 3:1 zvýšil na konci Lozano z penalty a PSV přezimuje na prvním místě tabulky.