20. 8. 2018

Příběh olympijských vítězů 1980 nechybí v projektu Největší momenty českého sportu

Největší momenty českého sportu jsou unikátní projekt, který u příležitosti stého výročí vzniku České republiky připomíná historické momenty našeho sportu. Hlasovat v něm můžete aktuálně například i pro zlato fotbalistů z OH 1980.

Základní částí projektu je anketa, ve které veřejnost vybírá z deseti nominací svůj největší moment z každé dekády. Nominace pro každou dekádu jsou oznámeny vždy v pondělí v pořadu Otakara Černého a to ve vysílání ČT sport a na webu projektu www.momentysportu.cz. Vítězové jednotlivých dekád budou postupně prezentováni na webu projektu.

O absolutních vítězích jednotlivých dekád rozhodne v kombinaci s názorem diváků hlasování odborné akademie, která je složená z předsedů sportovních svazů a spolků, sportovních legend, sportovních novinářů a organizátorů velkých sportovních projektů.

Hlasovat může i pro celou řadu fotbalových úspěchů z historie českého sportu. Například pro fotbalové úspěchy z roku 1962: MS v Chile (stříbro) a příběh Josefa Masopusta (vítěz Zlatého míče), zlatý úspěch fotbalistů z bělehradského ME 1976 nebo zmíněné zlato z moskevských olympijských her 1980.

Absolutní vítězové všech dekád budou slavnostně vyhlášeni v podvečer 28. září v živém vysíláni ČT sport. 

Hlasování o momentech první dekády 1918 – 1929 začalo již v pondělí 9. července, hlasování o momentech poslední dekády 2009 – 2018 začne v pondělí 10. září a skončí 16. září.

Doprovodnou částí ankety budou soutěže na jejím facebookovém profilu @momentysportu, ve kterých mohou účastníci získat cenné sportovní relikvie, jako podepsaný wimbledonský ručník Petry Kvitové, fotbalový míč s podpisem Petra Čecha či reprezentační hokejový dres s podpisy Jaromíra Jágra a Dominika Haška.