11. 11. 2019

Přijďte včas a nezapomeňte doklady. Tipy, jak si užít zápas proti Kosovu

Česká fotbalová reprezentace odehraje ve čtvrtek 14. listopadu v Plzni poslední domácí zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2020 proti Kosovu. 

 

Utkání budou provázet mimořádná bezpečnostní opatření – národní tým má proto pro fanoušky několik tipů, jak se vyhnout komplikacím a jak si duel co nejvíc užít. Fotbalová asociace prosí o jejich respektování.

1) Vstupenky kupujte už jen na pokladně. Od pondělí 11. listopadu 12:00 je možné koupit vstupenky už jen fyzicky na pokladnách Doosan Areny u severní tribuny naproti fanshopu (otevírací doba 9-17). Poslední lístky budou v prodeji také v den zápasu, a to v následujícím režimu.

  • Od 9 do 21 hodin budou otevřené pokladny Sever i Jih.
  • Od 9 do 15 hodin bude na obou pokladnách možný nákup vstupenek i výdej dříve rezervovaných lístků.
  • Od 15 do 21 hodin budou pokladny Sever určené pouze pro prodej vstupenek (lze platit hotově i kartou). Lístky budou v prodeji pouze proti občanskému průkazu (jedna osoba – jedna vstupenka – jeden občanský průkaz). Dětem do 15 let budou lístky prodány pouze s doprovodem rodičů, kteří s nimi následně musí i na stadion.
  • Od 15 do 21 hodin budou pokladny Jih určené pouze pro výdej dříve rezervovaných lístků.
  • Na pokladně Sever bude také jedno otevřené okno, kde lidé budou moci vyřizovat případné potíže s prodejem nebo výdejem rezervací.

2) Přijďte včas. Zápas začne ve 20:45. Prosíme proto fanoušky, aby do Doosan Areny (domácí stadion FC Viktoria Plzeň) dorazili s dostatečným časovým předstihem.

Brány stadionu se otevřou už tři hodiny před výkopem. U vstupu se totiž mohou tvořit fronty z důvodu kontroly osobních dokladů (lístky byly a jsou v prodeji jen pro české fanoušky). Podobně se mohou tvořit fronty také u výdeje potvrzených rezervací. Z toho důvodu budou pokladny otevřené už od 9 hodin dopoledne. Pokud se na poslední chvíli shromáždí u pokladen a u vstupů větší množství návštěvníků, nebude v silách pořadatelské služby všechny fanoušky odbavit včas.

3) Lístky kupujte jen v oficiálním prodeji. Na stadion se nedostane nikdo, kdo si vstupenky pořídil mimo oficiální prodej, a to z důvodu adresného ticketingu. Každá vstupenka je spárovaná s číslem občanského průkazu, který je zároveň zapotřebí mít u sebe při kontrole u vstupu na stadion.

4) Transparenty nechte doma. Na stadionu budou povolené pouze české vlajky, případně vlajky českých měst a regionů. Vstup nebude umožněn s žádnou jinou choreografií, tím spíš s politickými hesly.

5) Fanděte slušně, prosím. Přísná bezpečnostní opatření platí kvůli rizikovosti zápasu. Fotbalová asociace České republiky chce zajistit bezpečnost všech aktérů zápasu včetně hráčů a diváků. Zároveň je pro ni nejvyšší prioritou postup na mistrovství Evropy, který by mohly tresty za případné nepřístojnosti ohrozit (například bodovým odečtem).

6) Nebezpečné předměty nechte doma. U vstupu na stadion budou probíhat zevrubné bezpečnostní prohlídky. Prosíme návštěvníky, aby respektovali návštěvní řád Doosan Areny. Je zakázáno vnášet na stadion předměty, kterými by mohla být jakkoliv ohrožena bezpečnost. Zejména se jedná o zbraně, větší batohy nebo tašky, pyrotechniku, láhve nebo plechovky, laserová ukazovátka, fotoaparáty a podobně.

7) Respektujte pokyny pořadatelů. Prosíme diváky, aby respektovali pokyny pořadatelů, abychom si všichni společně mohli užít výjimečný fotbalový zápas.