13. 6. 2018

"Příprava střeleckých příležitostí byla asi naší největší slabinou," hodnotí zápas kouč Suchopárek

Reprezentace do 18 let vstoupila do mezinárodního turnaje v Lisabonu úvodním zápasem proti Japonsku. V něm byl asijský soupeř nakonec úspěšnější a svěřence trenéra Suchopárka porazil 1:0.

"V úvodu turnaje jsme odehráli vyrovnané utkání. Kvalitu zápasu ovlivnil silný vítr, který byl často příčinou nepřesností ve hře. V naší kombinaci bylo hodně ztrát a po jedné z nich nás soupeř potrestal dorážkou střely, kterou nešťastně vyrazil brankář Pecháček k dobíhajícímu útočníkovi. Bylo to jediné přímé zakončení Japonců na naši branku v celém utkání.... Náš tým i přes mnoho nepřesností zaslouží pochvalu za soubojovost a solidní organizaci hry. V průběhu utkání jsme si vytvořili několik nadějných příležitostí, které jsme bohužel nedokázali proměnit. Asi největší měl minutu před koncem Provazník, který běžel v úniku sám na brankáře, ale těsně minul. Příprava střeleckých příležitostí byla asi naší největší slabinou. Nedařily se nám tentokráte standardní situace, přestože jsme jich měli hodně (rohové kopy poměr 8:0!!)," hodnotí první zápas turnaje trenér Jan Suchopárek.

Druhé utkání čeká svěřence trenéra Suchopárka v pátek 15. června od 15:00 hodin proti Norsku.

ČR U18  - Japonsko U18 0:1 (0:1)

Branka: 21. Yamada

Sestava ČR: Pecháček - Majka, Míka, Zima, Šnajdr - Krunert, Šimáček (78. Macháček) -Pachlopník (46. Fukala), Zlatohlávek, Selnar (78. Mach) - Patrák (69. Provazník).