9. 10. 2019

Přípravy na Anglii finišují, tým se věnuje i standardkám

Čeští fotbalisté v Praze pomalu finišují s přípravami na páteční domácí zápas kvalifikace mistrovství Evropy proti Anglii. Dopoledne se reprezentanti věnovali dalším rozborům soupeřovy hry na videu a odpoledne je na Žižkově čeká trénink, na němž se zaměří i na standardní situace. Všichni hráči v kádru jsou zdravotně v pořádku.

"Schází nám poslední dva dny. Čekají nás standardní situace, ze kterých jsou Angličané hodně nebezpeční. Mají velké hráče. A ještě si řekneme něco k taktickým věcem," řekl novinářům záložník Jakub Jankto.

"Už jsme si rozebrali některé věci na videu a dnes se k tomu vrátíme. Snažíme se za těch pár dnů připravit nejlíp, jak to půjde. Směřujeme to k tomu, jak bychom chtěli, jsou v tom i standardní situace, v kterých je Anglie silná a které mohou rozhodovat," dodal obránce Ondřej Kúdela.

Češi věří, že se poučili z březnového debaklu 0:5 v Anglii, kde utrpěli nejvyšší porážku v samostatné historii. "Byly tam nějaké chyby, celkově je ten zápas ponaučením. Věřím, že páteční zápas bude daleko jiný. Důležité bude udržet balon, být co nejvíc v pohybu. Po ztrátách mají Angličané brejky opravdu smrtící, u nich jsme se o tom přesvědčili," podotkl Kúdela.

Po sérii omluvenek z minulých dnů jsou momentálně všichni hráči v týmu v pořádku. Z reprezentace vypadli Davidové Pavelka s Hovorkou, Filip Novák a nemocný Pavel Kadeřábek. Kvůli zranění chybějí i kapitán Bořek Dočkal, jeho zástupce Marek Suchý a Tomáš Kalas.

Zápas s Anglií má v Edenu v pátek výkop ve 20:45. Po pěti z osmi zápasů evropské kvalifikace drží reprezentanti postupové druhé místo ve skupině o bod před třetím Kosovem. Tabulku vede dosud stoprocentní Anglie, která si v případě výhry v Praze zajistí s předstihem účast na šampionátu. V pondělí národní celek nastoupí na Letné v přípravě proti Severnímu Irsku.