26. 3. 2019

Probuzený střelec Šašinka: Snad mi reprezentační góly pomůžou i v klubu

Poslední týdny a měsíce prožíval fotbalové trápení, na reprezentační úrovni s jednadvacítkou útočník Ondřej Šašinka ale zase vytasil své střelecké zbraně. V pátek jako žolík jedinou brankou pomohl českým barvám k remíze 1:1 s Islandem a v pondělí dokonce dvěma trefami načal střelecký účet proti Mexiku U20, které Češi zdolali vysoko 4:0.

Týdenní soustředění ve španělském Pinataru forvardovi ostravského Baníku dokonale sedlo. „Jsem za to strašně rád. Ale v první řadě za to, že jsem si po delší době mohl pořádně zahrát a ještě jsme uhráli dobré výsledky. Sám jsem měl obrovskou chuť a snad to bylo vidět,“ říkal Šašinka v rozhovoru pro www.fotbal.cz po vydařeném klání s Mexikem.

Šašinka by jinak začátek kalendářního roku 2019 vymazal z paměti. V zimní přípravě jej zbrzdilo zranění kotníku a v jarní části nejvyšší soutěže ještě nezapsal jedinou odehranou minutu v nejvyšší soutěži. Přes nabitou konkurenci v sestavě Baníku se zatím neprokousal a trpělivě vyhlíží větší šanci.

 

„Teď to pro mě v klubu není nejjednodušší. Zimní příprava byla smolná, zranil jsem se, pak dlouho trénoval sám. Do toho rozjetého vlaku se pak těžko naskakuje. Teď věřím, že mi tyto zápasy s jednadvacítkou pomůžou. Střelecky se mi dařilo, sebevědomí se člověku rázem zvedne. Teď to jen potvrzovat dál,“ přemítal Šašinka.

Přípravné zápasy v Pinataru mu sedly: proti Islandu krátce po příchodu na hřiště srovnal na konečných 1:1 střelou z voleje, proti Mexiku otevřel skóre penaltou a těsně po poločase se blýskl povedeným obstřelem na zadní tyč.

Šašinka potvrdil svoji pověst reprezentačního kanonýra, v různých výběrech už nastřádal 30 branek a vždy patřil k lídrům ročníku 1998, který si už zahrál na evropských šampionátech do 17 i 19 let.

Šašinka jako by vždy mezi starými kamarády ožil. „Je to tak. Jakmile sem člověk přijede, přijde na jiné myšlenky. Moc jsem se sem zase těšil, protože jsme se s klukama dlouho neviděli. Ale ta parta pořád funguje. Jsou tady lidi, kteří si sedli a táhneme od reprezentační šestnáctky. Nejsme tým, který by někoho válcoval velkou fotbalovostí, ale tím kolektivem spoustu věcí dokážeme zlomit. Jádro zůstává pohromadě, každý zná svoji roli a funguje to,“ popisoval Šašinka.

Velké plány má i s nově se vytvořeným týmem do 21 let. „Soustředění ve Španělsku bylo skvělé. Noví kluci mezi nás zapadli, s trenérem Krejčím se známe z dvacítky a teď poznali i zbytek realizačního týmu, který také velmi dobře funguje. Zápasy s Islandem a Mexikem nám ukázaly nějakou cestu, i když je spousta věcí na zlepšování. Ale do zářijové kvalifikace je pořád dost času. Každopádně máme na čem stavět,“ dodal Šašinka.