10. 8. 2022

Prodej vstupenek na odvetu baráže ME U21 s Islandem

Předprodej vstupenek na odvetný zápas baráže o postup na mistrovství Evropy hráčů do 21 let mezi Českem a Islandem v Českých Budějovicích odstartoval ve středu 10. srpna 2022 v 10:00.

K dispozici jsou na webu Ticketportal.cz ve dvou cenových kategoriích - 150 a 250 korun. Odvetný duel baráže ME U21 hostí stadion Dynama České Budějovice v úterý 27. září, první vzájemné utkání je na programu o čtyři dny dříve v Reykjavíku.

Vstupenky na domácí duel, po němž bude znám postupující tým na mistrovství Evropy v roce 2023 v Rumunsku a Gruzii, jsou k dispozici v předprodeji od středečního dopoledne. V cenové kategorii 250 korun na hlavní tribunu a za 150 korun na ostatní tribuny. Vozíčkáři mají na utkání vstup zdarma a o vstupenky si mohou zažádat zasláním požadavku na e-mail ticketing@fotbal.cz.

Jednadvacítka v Českých Budějovicích odehrála čtyři z pěti domácích zápasů v kvalifikačním cyklu, který trval od loňského září do letošního června. A v jihočeském prostředí se tedy představí i v rozhodující bitvě o postup na EURO v příštím roce.

„Budeme hrát na místě, které velmi dobře známe z našich předchozích domácích utkání. V Českých Budějovicích jsme si zvykli, pokaždé jsme zde našli vynikající podmínky pro přípravu a na stadionu Dynama byla výborná atmosféra. Zvláště v červnovém utkání proti Anglii před zaplněným stadionem, byť jsme bohužel prohráli. Teď budeme mít motivaci tento výsledek odčinit a pevně věříme, že baráž dotáhneme do úspěšného konce,“ řekl trenér reprezentace U21 Jan Suchopárek.

„Lvíčata“ budou usilovat o postup na EURO v barážovém dvojutkání, protože nedosáhla na přímý postup z kvalifikace. V ní skončila na druhé pozici za vítěznou Anglií. Mistrovství Evropy v příštím roce hostí Rumunsko s Gruzií a zúčastní se jej 16 mužstev.

Kromě pořádajících zemí se na něm mimo Anglie představí Norsko, Německo, Španělsko, Portugalsko, Nizozemsko, Švýcarsko, Itálie, Francie a Belgie.

Poslední čtyři volná místa jsou ve hře právě v zářijové baráži. Česko narazí na Island, Irsko se utká s Izraelem, Slovensko s Ukrajinou a Chorvatsko s Dánskem.

Česká reprezentace U21 v minulém roce startovala na závěrečném turnaji, které hostilo Slovinsko s Maďarskem. „Lvíčata“ po remízách s Itálií a Slovinskem a prohře se Španělskem skončila svoji pouť turnajem v základní skupině.