16. 11. 2021

Proti Estonsku s Vydrou na hrotu, kapitánem Coufal

Česká reprezentace hraje v úterý večer poslední zápas kvalifikace o postup na světový šampionát v roce 2022. Na pražské Letné hostí tým Estonska, který porazila v prvním vzájemném utkání na hřišti soupeře 6:1.

S kapitánskou páskou povede české mužstvo obránce Vladimír Coufal, zatímco záložník Tomáš Souček začne utkání mezi náhradníky. Jeho pozici ve středu zálohy společně s Michalem Sadílkem zaujme Alex Král. 

Na levém kraji obrany tentokrát nastupuje od úvodní minuty Filip Novák a v pozici ofenzivního záložníka začne Lukáš Masopust. Na hrotu útoku nastupuje od začátku zápasu Matěj Vydra. 

Český tým k druhému místu potřebuje porazit Estonsko a doufat, že Velšané doma prohrají s Belgií. Zároveň musí mít lepší konečné skóre než ostrovní soupeř, který má nyní dva góly k dobru. Druhá příčka ve skupině může znamenat lepší výchozí pozici v play off, nejlepší šestice totiž bude nasazená a odehraje semifinále baráže na domácí půdě.

Češi stále ještě neztratili teoretickou naději na nasazení, šance je ale minimální. Jediným přímým postupujícím na šampionát v příštím roce v Kataru je již jistý vítěz skupiny Belgie.

Utkání má výkop ve 20:45, přímý přenos vysílá ČT sport.

Kvalifikace MS 2022

Česko - Estonsko

Rozhodčí: Grinfeeld - Hassan, Yarkoni (vš. Izrael).

Česko: Vaclík - Coufal, Zima, Brabec, Novák - Král, Sadílek - Masopust, Barák, Pešek - Vydra.

Estonsko: Igonen - Paskotsi, Kuusk, Tamm, Mets, Sinyavskiy - Poom, Kreida, Vassiljev - Sappinen, Sorga.