25. 9. 2022

Provod: Jsem moc rád, že jsem zpátky

Naposledy nastoupil v dresu národního týmu v březnu minulého roku ve Walesu. Záložník Lukáš Provod poté kvůli zranění přišel i o evropský šampionát. Ale před zápasem se Švýcarskem byl dodatečně povolán a je zpět v národním týmu. 

"Jsem strašně rád, že jsem se mohl vrátit do reprezentaci. Období, které pro mě bylo hodně složité a plné zranění, tak je snad za mnou a doufám, že budu moct klukům pomoct,“ uvedl záložník pražské Slavie Lukáš Provod.

„Pamatuji si, že jsem se tenkrát na EURO hodně těšil, ale nakonec jsem jet kvůli zranění nemohl. Nedalo se nic dělat, koukal jsem u televize a fandil jsem. Moc jsem klukům tehdy přál, že se dostali tak daleko a udělali fantastické výsledky,“ pokračoval Provod.

Ten byl společně s Ondřejem Lingrem a Patrizio Stronatim dodatečně povolán do národního týmu v neděli ráno, jen pár hodin po zápase s Portugalskem. S týmu naopak vypadli kvůli zdravotním problémům Jakub Jankto, Lukáš Masopust a Jakub Brabec, jenž se zranil právě v zápase s Portugalskem.

„Nyní se cítím stoprocentně fit, odehrál jsem pár zápasů, a jak jsem říkal, doufám, že už je to špatné období za mnou,“ uvedl Provod, jenž má na svém kontě 7 odehraných zápasů v reprezentaci a jeden vstřelený gól, když se prosadil v kvalifikace o světový šampionát proti Belgii.

V neděli společně s českým týmem odcestuje do Švýcarska, kde národní mužstvo v úterý musí zvítězit, pokud chce zůstat v elitní skupině Ligy národů. Švýcarsko totiž v sobotu vyhrála 2:1 ve Španělsku a dostalo se v tabulce před české mužstvo.

„Bude to hrozně těžký úkol. Švýcarsko porazilo Španělsko, což je, skoro bych řekl až nadlidský úkol, takže pro nás to bude těžké utkání. Na druhou stranu si myslím, že každý může vyhrát s každým a věřím, že se nám podaří podat dobrý výkon a splnit cíl, což je záchrana v elitní skupině,“ dodal Provod.