17. 1. 2019

První soupeři v přípravě pro U21: Island a Mexiko

Fotbalová reprezentace do 21 let už zná jména svých prvních soupeřů do přípravy pro nový kvalifikační cyklus. Nově vznikající tým trenéra Karla Krejčího absolvuje svoji první společnou akci v rámci březnového soustředění ve Španělsku, kde narazí na výběr Islandu U21 a reprezentaci Mexika U20.

„Jsme velmi rádi, že jsme dospěli k dohodě s takto atraktivními soupeři. Kvalita islandského fotbalu šla v posledních letech obecně extrémně vzhůru a Mexiko, byť narazíme na mladší výběr, je v každé kategorii také absolutní špičkou. Island i Mexiko nás určitě na začátku naší cesty důkladně prověří. Hodně užitečné bude i to, že narazíme na odlišné herní styly a filozofie. Pro naše kluky to bude výborná škola,“ řekl Krejčí pro web www.fotbal.cz.

Český výběr U21 se letos poprvé sejde v neděli 17. března v Benicích u Prahy, o dva dny později tým odcestuje na soustředění do španělského Pinataru, kde bude pobývat další týden na soustředění.

Island se české jednadvacítce postaví do cesty v pátek 22. března (13:00), Mexiko pak v pondělí 25. března (17:00). Pro středoamerickou fotbalovou velmoc půjde také o jednu z posledních příprav před březnovým mistrovství světa dvacetiletých v Polsku, kam se Mexičané kvalifikovali.

Češi na konci jarní části sezony absolvují ještě týdenní soustředění v Rakousku od 3. do 9. června, kde také narazí na dva soupeře. „Variant je v tuto chvíli několik, jsme v kontaktu s více soupeři a možná je i konfrontace s některým z týmů, které v Rakousku budou mít soustředění před mistrovstvím Evropy U21. V nejbližší době chceme mít i soupeře pro rakouský kemp vyřešené,“ uvedl Krejčí.

Jeho tým vstoupí do kvalifikace ME v září domácím zápase proti Litvě. Dalšími soupeři českého týmu v kvalifikaci jsou Řecko, Chorvatsko, Skotsko a San Marino.