18. 11. 2022

Pudhorocký: Poločas nebyl špatný, pak už na obrat nebyla síla

Ve své dosavadní kariéře nastoupil za všechny mládežnické reprezentace. Do své "sbírky" v pátek večer přidal i start za jednadvacítku. Záložník Petr Pudhorocký byl ale po zápase v Portugalsku hodně zklamaný i přes premiérovou trefu.

„Výsledek je pro mě zklamáním. První poločas nebyl z naší strany tak špatný. Podařilo se nám snížit, pak jsme trefili tyčku. Cítil jsem, že to můžeme zlomit, ale nepovedlo se nám to a ve druhém poločase už jsme na obrat neměli sílu,“ uvedl kapitán sparťanského béčka, který patří k největším oporám druholigového týmu z Letné.

Pudhorocký nastoupil v rozestavení 3-5-2 společně s Václavem Sejkem na hrotu a snažil se co nejvíce napadat soupeře při rozehrávce. A v šestnácté minutě se mu to podařilo parádně, když sebral míč stoperovi a po následném úniku prostřelil brankáře.

Byl to ale jediný přesný zásah českého mužstva. „Soupeř byl opravdu kvalitní, taková prohra není jen o tom, že v naší sestavě bylo hodně nováčků," říkal po zápase ofenzivní fotbalista.

„Byl to přípravný zápas už směrem k evropskému šampionátu, takže se musíme zaměřit hlavně na to, že jsme inkasovali pět branek. Zlepšit se musíme všichni, od útoku až po obranu,“ dodal Pudhorocký. 

Po utkání v Portugalsku se český výběr v sobotu přesune do Španělska, kde jej v úterý čeká druhý listopadový přípravný duel a zároveň poslední vystoupení v kalendářním roce 2022. Soupeřem bude Norsko ve městě San Pedro del Pinatar, utkání má výkop ve 14:30 středoevropského času.