11. 6. 2021

Repre U15 porazila Slovensko i podruhé

Česká reprezentace do 15 let porazila Slovensko i ve druhém zápase. Ve středu v Púchově zvítězili mladí reprezentanti nad svými východní sousedy 2:1, v pátek v Nivnici vyhrál tým trenéra Karla Havlíčka 1:0.

Národní tým se skládal na pěti výběrových kempech po celé republice. Trenér Karel Havlíček nakonec vybral 20 hráčů, které pozval na reprezentační soustředění, které bylo pro tento ročník první, ale zároveň poslední.

V Uherském Brodě se mladí reprezentanti do 15 let připravovali na dva zápasy se stejně starými hráči Slovenska. V obou utkáních svěřenci kouče Havlíčka zvítězili. Nejprve na Slovensku 2:1, v pátek na domácí půdě 1:0.

„Odvetné utkání bylo o mnoho horší než utkání v Púchově před dvěma dny. Kvalita hry byla o trochu více na straně Slováků. Měli tam dva hráče, kteří byli na balonu velice silní. My jsme je ale eliminovali, dali jsme jednu branku a vyhráli jsme. Ale jak říkám, oproti púchovskému zápasu to drhlo,“ hodnotil utkání trenér Havlíček.

 

S touto generací hráčů se loučí a předává je do reprezentační kategorie U16, kde hráče už v červenci čeká tradiční turnaj Memoriál Františka Harašty. „Byl to kvůli kovidu specifický rok, hráče jsem měl vlastně jen půl roku, ale můžu říct, že ročník 2006 je hodně silný a klukům chci popřát, aby se jim dařilo i dál,“ dodává Karel Havlíček.

Jediný gól utkání vstřelil zlínský útočník Lukáš Branecký, kterému po utkání spoluhráči poděkovali pořádnou sprškou vody. Při pozápasovém rozhovoru si na něj počkali a vysoký forvard skončil naprosto promočený.

„Myslím si, že v obou zápasech jsme měli více navrch. Technicky i takticky jsme to zvládli dobře, trenéři nás na to dobře nachystali. Myslím si, že v prvním zápase proti Slovensku jsem hrál lépe, ale gólu si cením a když je to v reprezentaci, tak dvojnásob,“ uzavírá útočník nastupující za FC Fastav Zlín.

Česko U15 - Slovensko U15 1:0 (1:0)

Branka: 36. Branecký.

Česko: Hložánek Mich. (41. Jovanoski) - Piták (65. Hajnovič), Konečný, Jindra, Bouchner - Tošnar (41. Dufek), Hrdlička (41. Kucharik), Hložánek Mar. (65. Musil) - Kotrba (41. Perrette), Branecký (60. Tesař), Rus (65. Honajzer).

Slovensko: Húdok – Ovári, Dovičák (45. Haša), Lami, Staník (57. Vasko) – S. Baláž (45. Kapuš), Šarudi, Žiga (57. Bukovinský) – Mizerák (45. F. Kóša), Józsa (35. Klaučo), Ádám (45. Dikoš).

ČR U15 - Slovensko U15 1:0 (11. 6. 2021)